Tak będzie wyglądała platforma Max. HBO pokazało nowy serwis streamingowy

W maju wystartuje nowa platforma streamingowa Max będąca następcą działającego od niespełna trzech lat HBO Max. Czy nowy serwis będzie mocno różnił się od swojego poprzednika? Warner odsłonił już karty i ujawnił wygląd swojej nowej usługi.

Co wiemy o następcy HBO Max? Kiedy Max wystartuje w Polsce?

Już 23 maja z amerykańskiego rynku zniknie platforma HBO Max, a jej miejsce zajmie nowy serwis należący do spółki Warner Bros. Discovery będący połączeniem ofert dwóch platform: HBO Max i Discovery+. Następnym rynkiem, na który zawita platforma Max będzie Ameryka Łacińska, gdzie debiut planowany jest na ostatni kwartał 2023 roku. W Europie, w tym także w Polsce z serwisu będziemy mogli skorzystać dopiero w 2024 roku.

Sprawdź też: Tego serialu brakowało na Disney+. Teraz możecie oglądać wszystkie sezony!

platforma max wyglad (2).png platforma max wyglad (5).png

Platforma połączy ze sobą katalogi takich marek jak HBO i Warner Bros. Pictures z serialami produkowanymi przez Discovery. Studio obiecuje, że na platformę Max będzie trafiało około ponad 40 nowych produkcji każdego miesiąca. Serwis będzie domem dla oryginalnych produkcji tworzonych specjalnie z myślą o serwisie Max, seriali i filmów HBO, filmów Warner Bros., produkcji z serialowo-filmowego uniwersum DC Comics, seriali i filmów tworzących Czarodziejskie uniwersum Harry'ego Pottera i treści dla dzieci powstających pod szyldem Warnera. Dodatkowo w serwisie znajdą się też programy rozrywkowe i filmy dokumentalne takich marek jak HGTV, Food Network, Discovery Channel, TLC, ID i innych.

W Stanach Zjednoczonych z serwisu będzie można korzystać w ramach jednego z trzech dostępnych planów:

Plany cenowe nowej platformy Max

  • Najtańszy plan z reklamami za $9,99 miesięcznie lub $99,99 rocznie (dwa urządzenia jednocześnie, treści w jakości Full HD, brak opcji pobierania, dźwięk 5.1)
  • Standardowy plan bez reklam za $15,99 lub $149,99 rocznie (dwa urządzenia jednocześnie, treści w jakości Full HD, 30 produkcji do pobrania, dźwięk 5.1)
  • Plan ultimate bez reklam za $19,99 lub $199,99 rocznie (cztery urządzenia jednocześnie, treści w jakości 4K UHD, 100 produkcji do pobrania, dźwięk Dolby Atmos)

Filmożerców znajdziesz też na YouTube. Sprawdź nasze materiały wideo:

Tak będzie wyglądała platforma Max

platforma max wyglad (1).png

Za oceanem serwis Max wystartuje już za dwa tygodnie z hakiem i wygląda na to, że platforma w dużej mierze jest już gotowa do funkcjonowania. Pojawiły się właśnie screenshoty prezentujące wygląd następcy HBO Max i możemy na własne oczy przekonać się, jak bardzo zmieni się nowa platforma spółki Warner Bros. Discovery.

Jeśli przyzwyczailiście się już do wyglądu serwisu HBO Max i nie lubicie zmian, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Okazało się, że nowa platforma Warnera nie wprowadzi zbyt rewolucyjnych zmian, a przynajmniej nie w kwestii samego wyglądu aplikacji. Jak możecie zobaczyć na screenshotach poniżej, serwis Max będzie mocno przypominał swojego poprzednika i trudno dopatrzeć się w nim przełomowych zmian. Na pierwszy rzut oka największą zamianą wydaje się stworzenie osobnej zakładki dla produkcji HBO i utworzenie widoczniejszego podziału na produkcje spod tego szyldu.

platforma max wyglad (4).png platforma max wygląd (6).png

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że platforma Max nie pojawi się jako aktualizacja do istniejącego już serwisu HBO Max. Będzie to osobna aplikacja wymagająca zainstalowania na urządzeniach zarówno przez nowych, jak i dotychczasowych użytkowników HBO Max. To sprawia, że pomimo kosmetycznych zmian w wyglądzie może finalnie okazać się produktem różniącym się od poprzednika w kwestii samego funkcjonowania. Fakt, że serwis musiał zostać stworzony jako osobna aplikacja, pozwala zakładać, że zespół techniczny mógł – ale oczywiście nie musiał – dokonać sporych poprawek, które umilą użytkownikom korzystanie z oferty.

Sprawdź też: Filmy i seriale Sony będą trafiały w Polsce na HBO Max. Jakie hity zobaczymy w najbliższym czasie?

Największą zmianą jest z kolei obecność w ofercie produkcji dokumentalnych i paradokumentalnych tworzonych z myślą o marce Discovery. Na udostępnionych screenshotach w ofercie serwisu pojawiły się bowiem produkcje takie jak chociażby: Detektyw Joe Kenda: Sprawa mordercy z gór, Hillsong: Mroczna strona australijskiego kościoła, Okiem policyjnej kamery, Psychopata – znaki szczególne oraz Żyjąc z potworem. W Polsce tytuły te dostępne są obecnie w serwisie Player w ramach części katalogu Discovery. Cały czas nie wiemy jeszcze, co pojawienie się serwisu Max będzie oznaczało dla playera. W grę wchodzi scenariusz pozostawienia serwisu w dotychczasowej formie, jak i włączenia jego zawartości do nowej platformy Max.

platforma max wyglad (3).png

źródło: Filmozercy.com / zdj. Warner Bros. Discovery