Tak NIEPOKOJĄCEGO anime dawno nie było. Tak zapowiada się adaptacja słynnej opowieści grozy

Podczas trwającego obecnie konwentu Comic-Con w San Diego wielokrotnie opóźniana miniseria anime „Uzumaki. Spirala” doczekała się nowego zwiastuna. Zerknijcie, jak zapowiada się ekranizacja kultowego dreszczowca Junjiego Ito

Anime „Uzumaki. Spirala” z pierwszym zwiastunem

Przypomnijmy, że premierę ekranizacji słynnej mangi planowano pierwotnie jeszcze dwa lata temu. Później do premiery przymierzano się między innymi w roku 2021, ale liczne opóźnienia spowodowane lockdownem odcisnęły zbyt duże piętno na pracach produkcyjnych. Niestety, w chwili obecnej odpowiadająca za projekt stacja Adult Swim wstrzymuje się od podania nowej daty premiery. Na pocieszenie otrzymaliśmy jednak poniższy zwiastun, sugerujący, że cierpliwość poskutkuje jedną z ciekawiej wyglądających adaptacji dorobku Ito. 

Nad stroną wizualną miniserii pracuje studio Toonami. Produkcję wspierają też studia Cartoon Network i Production IG. 

Oryginalna manga opowiada historię mieszkańców małego miasteczka, w którym zaczyna dochodzić do niepokojących zdarzeń, z których każde wiąże się z motywem spirali. Podczas gdy miasteczko stopniowo pogrąża się w chaosie, główna bohaterka zaczyna dostrzegać dziwne wzory w wodzie, dymie, chmurach, gałęziach, włosach. Nawet ludzkie ciała zaczynają układać się w niepokojące kształty.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Adult Swim