Tak wygląda przeciwniczka Deadpoola i Logana. Kim jest Cassandra Nova?

Deadpool i Wolverine połączą siły, aby uratować Marvela, ale nie będą mieli wcale łatwej przeprawy. Na ich drodze stanie bowiem wyjątkowo potężna przeciwniczka. Kim jest bohaterka grana przez Emmę Corrin? Co o niej wiemy? Tak prezentuje się na nowym zdjęciu.

Emma Corrin stanie do walki z Deadpoolem i Loganem. Kim jest Cassandra Nova?

Za niespełna miesiąc do kin trafi nowy film Marvela, w którym Deadpool i Wolverine spróbują uratować świat. Największym zmartwienie, które stanie na ich drodze będzie bohaterka grana przez Emmę Corrin. Aktorka znana przede wszystkim z roli młodej Księżnej Diany w serialu „The Crown” oraz głównej roli w produkcji „Morderstwo na końcu świata” wcieliła się w filmie Marvela w Cassandrę znaną doskonale czytelnikom komiksów Marvela.

To zła siostra bliźniaczka Charlesa Xaviera. W komiksach Cassandra nazywana jest też złym duchem określanym jako mummudrai – pasożytnicza forma życia dążąca do pozyskania fizycznej formy. Chcąc osiągnąć swój cel Cassandra podjęła próbę skopiować DNA Charlesa Xaviera, aby stworzyć własne ciało.

Sprawdź też: Szykuje się kolejny zlot czarownic. Marvel pokazał bohaterki nowego serialu Disney+.

Przyszły Profesor X wyczuł jej złe intencje i pokonał ją w łonie swojej matki. Wydawało się, że Cassandra urodziła się martwą, ale ostatecznie udało jej się przeżyć i wiele lat później powróciła jako potężna siła chcąca doprowadzić do upadku X-Menów.

W filmie to najprawdopodobniej ona będzie odpowiadała za zbliżające się niebezpieczeństwo dla całego świata, w którym żyje Deadpool. Ze zwiastunów wynika, że spora część akcji rozegra się w miejscu zwanym Pustką, w którym znaleźli się zarówno Deadpool, Wolverine, jak i Cassandra ze swoją armią złożoną z alternatywnych wersji bohaterów znanych z poprzednich produkcji o X-Menach.

Deadpool i Wolverine Cassandra Nova

Deadpool i Wolverine Peter

zdj. Marvel