Taron Egerton i Ray Liotta w jednej z ostatnich ról. Zwiastun serialu „Black Bird” od Apple TV+

Platforma Apple TV+ zaprezentowała kolejną ze swoich oryginalnych produkcji serialowych. Zadebiutował zwiastun kryminalnego thrillera „Black Bird”, którego gwiazdą jest Taron Egerton. Produkcja zabierze widzów do niebezpiecznego świata kryminalistów przebywający w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Bohaterem serialu jest były gwiazdor szkolnej ligi amerykańskiego futbolu, którego kilka nietrafionych decyzji zaprowadziło prosto do więzienia. Po otrzymaniu wyroku 10 lat pozbawienia wolności w zakładzie o złagodzonym rygorze mężczyzna otrzymuje szansę na odkupienie i skrócenie kary. Prokurator generalny proponuje mu układ, w ramach którego James po przeniesieniu do zakładu dla najgroźniejszych przestępców ma zbliżyć się do seryjnego mordercy (w tej roli Paul Walter Hauser) podejrzanego o mordowanie nastolatek, który może zostać warunkowo zwolniony z więzienia. James ma zbliżyć się do mordercy i nakłonić go do przyznania się do popełnienia morderstw, których mu nie udowodniono. Ojca głównego bohatera, byłego oficera policji i straży pożarnej zagrał Ray Liotta, dla którego jest to jedna z ostatnich ról.

Serial „Black Bird” składający się z 6 odcinków zadebiutuje na platformie Apple TV+ już 8 lipca. Scenariusz przygotował Dennis Lehane, a reżyserią zajął się Michael R. Roskam.

Sprawdź też: Będzie przeskok w czasie w finałowym sezonie „Stranger Things”. Kiedy ruszą prace? Nowe zdjęcie Jedenastki.

zdj. Apple