Taylor Swift podbiła kina. Teraz czas na streaming. Jej koncert trafi na Disney+ z nowymi piosenkami

Po podbiciu kin filmowy koncert Taylor Swift zawita niedługo do streamingu. Prawa do pokazania „The Eras Tour” nabyła platforma Disney+. Film będzie zawierał pięć dodatkowych piosenek, które nie były dostępne w wersji kinowej ani cyfrowej.

Taylor Swift: The Eras Tour” z premierą na Disney+

Pod koniec zeszłego roku koncertowa produkcja „Taylor Swift: The Eras Tour” podbiła duży ekran i została jednym z największych kinowych hitów roku. Film zebrał od amerykańskich widzów 180 mln dolarów, a globalnie za bilety zapłacono aż 261 mln dolarów. Koncert Taylor Swift pozostawił w dalekim tyle wszystkie tego typu produkcje debiutujące w kinach i większość z nich pokonała już po pierwszym weekendzie, kiedy to na jej koncie znalazło się aż 93 mln dolarów. Film nie był dystrybuowany w kinach przez żadne duże studio, ale dzisiaj wiemy już, że prawa do jego pokazania w streamingu zapewnił sobie Disney.

Sprawdź też: Disney, Warner i Fox otwierają wspólną platformę streamingową.

Rozszerzona wersja „The Eras Tour” zawita do oferty serwisu streamingowego Disney+ już 15 marca. Premiera obejmie wszystkie światowe rynki, co oznacza, że koncert będzie można obejrzeć na platformie także w Polsce. Streamingowa wersja zostanie wzbogacona o pięć utworów, których zabrakło w kinowej wersji oraz tej, która trafiła do serwisów VOD. Wśród dodatkowych utworów zawartych na Disney+ znajdzie się między innymi „Cardigan” z albumu Swift „Folklore” z 2020 roku.

Taylor Swift z rekordem Grammy. Zapowiedź nowego albumu

Taylor Swift The Eras Tour

Datę premiery filmu na Disney+ ujawnił dyrektor generalny Disneya Bob Iger podczas ujawniania wyników finansowych firmy za ostatni kwartał. Nie podano, jakie jeszcze utwory trafią do streamingowej wersji, ale specjaliści sugerują, że będą to Death by a Thousand Cuts” „Maroon”, „You Are in Love” i „I Can See You”.

Sprawdź też: Po spektakularnej porażce w kinach czas na streaming. „Marvels” debiutuje na Disney+.

Informacja o premierze koncertu na platformie Disneya pojawiła się chwile po tym, jak Taylor Swift przeszła do historii muzyki za sprawą kolejnego zwycięstwa na gali Grammy. Najnowszy krążek piosenkarki „Midnights” nagrodzono statuetką dla albumu roku, co było czwartym i rekordowym zwycięstwem Swift tej kategorii. Artystka zapowiedziała w tym tygodniu także swój kolejny album studyjny „The Tortured Poets Department”.

zdj. Depositphotos