Tego serialu Disney nie skasował. Pierwsza fotka zapowiada dreszczowiec na kultowej licencji

Choć włodarze Disney+ zrezygnowali w niedawnym czasie z dwóch zapowiadanych seriali na podstawie przygodowych powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i „Kroniki Spiderwick” w planach dystrybucyjnych wciąż znajduje się adaptacja cyklu R.L. Stine'a. Odcinkowa produkcja inspirowana „Gęsią skórką” doczekała się właśnie debiutanckiej fotki.

Disney ponownie zabiera się za „Gęsią skórkę”. Kto pojawi się w nowym serialu?

Oryginalna seria telewizyjna adaptująca powieści z cyklu „Gęsia skórka” R.L. Stine'a przez równo pięć sezonów broniła flagowej pozycji w amerykańskiej telewizji lat dziewięćdziesiątych. Serial opowiadał antologiczne historie o dzieciach  w dziwnych i przerażających okolicznościach o zazwyczaj paranormalnym charakterze. Na licencji „Gęsiej skórki” w 2015 i 2018 roku pojawiły się też dwa pełnometrażowe filmy z Jackiem Blackiem w jednej z głównych ról. Oba zarobiły łącznie ponad 250 milionów dolarów. 

Podobnie jak kinowe produkcje, nowa adaptacja przeniesie na ekrany elementy z wielu powieści Stine'a. „Serial opowiada o grupie pięciu licealistów, którzy przypadkiem uwalniają nadprzyrodzone siły na swoje miasto. Teraz są zmuszeni współpracować – i z pomocą i pomimo łączących ich przyjaźni, dawnych zaszłości i rywalizacji – by je uratować. Po drodze poznają głęboko skrywane licealne sekrety swoich rodziców” – czytamy w oficjalnym opisie.

Sprawdź też: Eddie Murphy wraca w nowej komedii! Jak odnajdzie się w świątecznym klimacie?

W adaptacji Disney+ występują Rachael Harris („Lucyfer”), Justin Long („Barbarzyńcy”), Ana Yi Puig („Powrót do liceum”), Miles McKenna („Nocturne”), Will Price („Agentka McCall”), Zack Morris („The Fades”) i Isa Briones („Star Trek: Picard”). Za wyreżyserowanie debiutanckiego odcinka serii odpowiada z kolei Rob Letterman, twórca filmowej ekranizacji z 2015 roku. Obok Nicka Stollera („Chłopaki te płaczą”, „Kumple”) Letterman jest też jednym ze scenarzystów.

Premiera serialu odbędzie się w tym roku

Gęsia skorka.JPG

zdj. Cosmic Forces / Disney