Eddie Murphy wraca w nowej komedii! Jak odnajdzie się w świątecznym klimacie?

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spróbuje nam umilić Eddie Murphy, jeden z najpopularniejszych komediowych aktorów swojego pokolenia. Gwiazdor pierwszy raz zabierze nas w świąteczną podróż pełną magii, humoru i emocji. Jak zapowiada się „Świąteczna Aleja”.

Eddie Murphy gwiazdą nowego filmu świątecznego Amazona

Film powstający dla platformy Prime Video ma przynieść widzom prawdziwą dawkę świątecznej magii i zjednoczyć przed ekranem rodzinę oraz przyjaciół. Eddie Murphy będzie główną gwiazdą produkcji i będzie to dla niego debiut w komedii o tematyce bożonarodzeniowej.

Historia opowiada o mężczyźnie, który postawił sobie za cel wygranie corocznego konkursu na świąteczną dekorację domu w sąsiedztwie. Chris (Eddie Murphy) nieumyślnie zawiera umowę z psotnym elfem o imieniu Pepper (Jillian Bell), aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Pepper rzuca magiczne zaklęcie, które ożywia 12 dni Bożego Narodzenia i sieje spustoszenie w całym mieście. Ryzykując zrujnowanie swoich rodzinnych świąt, Chris, jego żona Carol (Tracee Ellis Ross) i trójka ich dzieci muszą ścigać się z czasem, aby odwrócić zaklęcie Pepper, walczyć z przebiegłymi magicznymi postaciami i uratować Boże Narodzenie dla wszystkich.

W obsadzie znaleźli się także tacy aktorzy jak: Tracee Ellis Ross, Jillian Bell, Ken Marino, Nick Offerman, Robin Thede, Chris Redd, D.C. Young Fly i Anjelah Johnson-Reyes. Komedia „Świąteczna Aleja” to także okazja do ponownego spotkania legendarnego trio: Eddiego Murphy'ego, reżysera Reginalda Hudlina i producenta Briana Grazera. To ich pierwsza wspólna produkcja od czasów hitu „Bumerang” z 1992 roku. Scenariusz filmu napisał Kelly Younger czerpiący inspirację ze swojego dzieciństwa na Candy Cane Lane w El Segundo.

Produkcja zadebiutuje na platformie Prime Video dokładnie 1 grudnia bieżącego roku.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Xavier Collin / depositphotos