Ten film momentalnie podbił Netfliksa. Wielki hit wśród polskich widzów

Na platformie Netflix pojawił się nowy hit. Największą popularnością wśród polskich widzów ponownie cieszy się produkcja, którą streamingowy gigant może pokazywać dzięki współpracy z filmowymi wytwórniami. Numerem jeden w Polsce jest teraz romantyczny dramat „Gdzie śpiewają raki” będący ekranizacją światowego bestselleru o tym samym tytule autorstwa Delii Owens.

Netflix TOP 10 dzisiaj – „Gdzie śpiewają raki” najpopularniejszym filmem w Polsce

Dzięki umowie z wytwórnią Sony Pictures platforma Netflix mogła w końcu pokazać swoim widzom film „Gdzie śpiewają raki” oparty na powieści Delii Owens o dziewczynie, która od dzieciństwa mieszka samotnie na bagnach Północnej Karoliny. Kiedy jej partner zostaje znaleziony martwy, kobieta staje się główną podejrzaną. Film debiutował w kwietniu zeszłego roku na platformie HBO Max, która zapewniła sobie pierwszeństwo do pokazywania w Polsce filmów studia Sony Pictures, ale po 12 miesiącach prawa trafiły teraz do serwisu Netflix, który stał się tym samym jedyną platformą streamingową oferującą od 17 kwietnia dostęp do produkcji, której gwiazdą jest Daisy Edgar-Jones.

Debiutujący w grudniu 2022 roku w kinach film „Gdzie śpiewają raki” nie spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony krytyków i zaledwie 35% recenzji oceniło go pozytywnie, ale widzowie mieli zdecydowanie inne zdanie na temat jakości produkcji i wystawili mu aż 96% pozytywnych ocen.

Sprawdź też: Serial „Fallout” przedłużony na drugi sezon! Kiedy premiera na Prime Video?

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase'a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien. Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce (19 kwietnia)

 1. „Gdzie śpiewają raki”
 2. „Piep*zyć Mickiewicza”
 3. „Między ścianą”
 4. „Dzięciołek Woody jedzie na obóz”
 5. „Mumie”
 6. „Co zrobiła Jennifer”
 7. „Wyjdź za mnie”
 8. „Rzeźbiarz łez”
 9. „Nie cudzołóż i nie kradnij”
 10. „Kradzież”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce (19 kwietnia) 

 1. „Antracyt”
 2. „Noc u progu lata”
 3. „Reniferek”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Kanciarze”
 6. „Szkoła złamanych serc” sezon 2
 7. „Problem trzech ciał”
 8. „The Good Doctor”
 9. „Porwanie lotu 601”
 10. „Dexter”

zdj. Netflix