Ten wywiad pogrążył księcia Andrzeja. Na Netfliksie przeprowadzi go Gillian Anderson

Netflix przygotował film odsłaniający kulisy głośnego wywiadu, którego w 2019 roku udzielił książę Andrzej. Rozmowa z dziennikarką BBC miała pomóc w poprawieniu wizerunku księcia, ale ostatecznie okazała się wielką katastrofą, w wyniku której syn Elżbiety II utracił królewskie tytuły i zniknął z życia publicznego.

Gillian Anderson w nowym filmie platformy Netflix

Mocny temat” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawiający kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Wywiad udzielony w 2019 roku miał poprawić fatalny wizerunek syna Elżbiety II, który łączony był z oskarżonym o pedofilię i stręczycielstwo Jeffreyem Epsteinem. Rozmowa z dziennikarką Emily Maitlis okazała się jednak gwoździem do wizerunkowej trumny księcia i wyeliminowała go z życia brytyjskiego dworu.

Sprawdź też: Wojciech Smarzowski kręci nowy film! O czym opowie „Dom dobry”?

Film Netfliksa, którego gwiazdą jest Gillian Anderson, skupi się nie tylko na samym wywiadzie, ale też opowie o napięciu towarzyszącym trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham aż po oszałamiającą potyczkę dziennikarki Emily Maitlis z księciem. Ten film to opowieść o kobietach, które wykazały się ogromną odwagą i nie cofnęły się przed niczym, aby świat usłyszał tę historię — przekonują jego twórcy.

Mocny temat” trafi na platformę Netflix już 5 kwietnia.

zdj. Netflix