„Tenet” jednak z opóźnieniem? Warner Bros. niezdecydowane

Mimo niedawnych doniesień potwierdzających lipcową premierę najnowszego filmu Christophera Nolana wygląda na to, że sytuacja wcale nie jest tak pewna, jak mogłoby się wydawać. Najnowsze doniesienia wskazują, że studio Warner Bros. desperacko poszukuje dla „Tenet” nowego okienka w ciasno zapisanym grafiku kinowych premier.

Choć niedawne raporty wskazywały na to, że do lipca ponownego otwarcia doczeka się około 90% amerykańskich kin, okazuje się, że pozostałe 10% procent może wystarczyć, by skutecznie zniechęcić Warner Bros. do wprowadzenia do dystrybucji kolejnego widowiska Nolana. Do spekulacji dołączył właśnie magazyn Collider, którego źródła potwierdziły, że studio nie jest przekonane co do przedwczesnego wypuszczenia „Tenet”, a jednocześnie zmaga się z odnalezieniem dla filmu innej daty premiery:

(...) Słyszałem, że „Tenet” zostanie jednak opóźnione, a Warner Bros. opóźnia decyzję, bo nie może znaleźć nowej daty premiery – kalendarz premier jest wypchany innymi tytułami. Dlatego nie ogłosili daty w ostatnim zwiastunie. A z drugiej strony co może być ważniejszą premierą od filmu Nolana? „Tenet” mógłby zamienić się miejscem z „Wonder Woman 1984”, albo nawet z „Diuną”, które ma trafić do kin w grudniu. Tylko trzy dni przed sequelem „Top Gun”. 

Główne role w filmie zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

W chwili obecnej „Tenet” ma zadebiutować na ekranach 17 lipca. Wypatrujcie kolejnych informacji. 

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.