„Tenet” – mnóstwo zdjęć i nagrań z planu nowego filmu Nolana. Ile wyniesie budżet?

Do sieci trafiła spora porcja nowych zdjęć i nagrań z planu nowego filmu Christophera Nolana pod tytułem „Tenet”. Na zdjęciach ponownie pojawił się Robert Pattinson oraz John David Washington. Pierwszy raz możemy zobaczyć logo filmu oraz to, jak w nowym widowisku Nolana będzie prezentowała się Elizabeth Debicki. Zobaczcie sami.

Ekipa zdjęciowa nowego filmu Nolana przeniosła się ostatnio do Estonii, gdzie na autostradzie nagrywała jedną z sekwencji pościgu oraz kraksy. Zdjęcia i nagrania z planu dają nam nowe spojrzenie na główne gwiazdy produkcji oraz zdradzają wygląd oficjalnego loga, które może sugerować, w jakim kierunku podąży kolejna ze skomplikowanych fabuł reżysera. Logo pokazuje, że dwie ostatnie litery tytułu zostały odwrócone, a spekulacje na temat tego, jak może określać to fabułę filmu, podkręca jedno z nagrań z planu, na którym widzimy cofające się na samochody. To może sugerować, że filmie poruszona zostanie np. kwestia cofania się w czasie.

Pojawiły się też pierwsze informacje na temat ewentualnej wysokości budżetu nowej produkcji Nolana. Mówi się, że reżyser otrzymał od studia Warner Bros.225 mln dolarów na wyprodukowanie swojego nowego filmu. Dla Nolana nie będzie to pierwsza tak kosztowna produkcja, wystarczy przypomnieć, że na ostatnią część swojej trylogii o Mrocznym Rycerzu reżyser przeznaczył aż 230 mln dolarów. Film ostatecznie zdołał zebrać z kas ponad 1 miliard dolarów, co zapewne przyczyniło się do tego, że filmowiec był w stanie nakłonić włodarzy Warnera do ponownego wyłożenia tak kolosalnej kwoty na jego produkcję.

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na temat fabuły. W ramach plotek mówi się, że film ma być widowiskowym blockbusterem i innowacyjnym filmem akcji stworzonym z myślą o seansach w kinach IMAX.

Opróćz wspomnianej trójki w głównej obsadzie są także Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Studio Warner Bros. ogłosiło niedawno, że nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana wejdzie do kin w Stanach Zjednoczonych 17 lipca 2020 roku.

źródło: Instagram.com / zdj. Warner Bros.