„Tenet” trafi do kin w lipcu! Nowy zwiastun filmu Christophera Nolana

Zgodnie z przewidywaniami studio Warner Bros. wypuściło właśnie nowy zwiastun najnowszego filmu Christophera Nolana pod tytułem Tenet” i potwierdziło tym samym, że produkcja trafi do kin zgodnie z planem w lipcu tego roku.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że niemal wszystkie studia zdecydowały o przesunięciu swoich letnich premier na przyszły rok, ale najnowsze widowisko Christophera Nolana pozostało związane ze swoją pierwotną datę premiery, która wyznaczona została na lipiec tego roku. Od tygodni mówiło się, że „Tenet” będzie kluczowym filmem dla dalszego losu kinowego przemysłu i największe kinowe sieci pokładają w nim spore nadzieje – jeśli widowisko Nolana zostałoby przesunięte lub, co gorsza nie odniosło odpowiedniego sukcesu finansowego, to wszystkie pozostałe studia miałyby poważne powody do wstrzymania swoich premier aż do okresu świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj mamy już pewność, że nowy film Christophera Nolana zawita do kin zgodnie z planem i spróbuje przyciągnąć widzów do kin w tych niepewnych czasach wygaszania pandemii koronawirusa – „Tenet” będzie pierwszą dużą kinową premierą od 13 marca.

Główne role w filmie zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

zdj. Warner Bros.