„Tenet” trafi na 4K UHD i Blu-ray jeszcze w tym roku

Najnowszy film Christophera Nolana wyświetlany jest jeszcze cały czas w kinach, ale studio Warner Bros. przygotowuje się już do wypuszczenia fizycznych wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD z produkcją „Tenet”.

W Stanach Zjednoczonych premierę fizycznych wydań wyznaczono na 15 grudnia 2020 roku. Film dostępny będzie na każdym z trzech nośników DVD, Blu-ray i 4K UHD, ale dokładna specyfikacja płyt nie została jeszcze ujawniona. Niemniej możemy w ramach spekulacji założyć, że na krążku 4K UHD znajdzie się obraz z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio. W grudniu lub najpóźniej styczniu przyszłego roku powinniśmy doczekać się premiery na europejskich rynkach w tym także w Polsce. W grudniu film powinien także pojawić się w serwisach VOD. Najprawdopodobniej produkcja trafi do cyfrowej dystrybucji z dwutygodniowym wyprzedzeniem, czyli 1 grudnia.

Wypuszczając fizyczne wydania z filmem „Tenet” w świątecznym okresie studio Warner Bros. chce przynajmniej w części odrobić swojej finansowe straty, które przyniosła kinowa premiera widowiska Nolana. Film o budżecie 200 mln dolarów zdołał zebrać w kinach jedynie 307 mln dolarów, które oznacza dla studia ogromne straty finansowe.

źródło: filmstories.co.uk / zdj. Warner Bros.