Tęsknicie za „Rozdzieleniem”? Prace nad 2. sezonem hitu Apple TV+ nareszcie dobiegają końca

Minęły już niemal dwa lata od okrutnego cliffhangera z pierwszego sezonu „Rozdzielenia”, a na temat premiery kontynuacji nadal nie ma żadnych konkretnych informacji. W korporacyjnym labiryncie pojawiło się jednak drobne świateło – jeden z głównych twórców serii, Ben Stiller, zapowiedział, że zdjęcia do drugiej serii znajdują się na ostatniej prostej.

Kiedy premiera 2. sezonu „Rozdzielenia”? Jesteśmy coraz bliżej

Serial stworzony przez Dana Ericksona i Bena Stillera zabiera widzów do świata, w którym korporacja Lumon Industries zapewnia swoim pracownikom równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym – umożliwia to rewolucyjna procedura oddzielająca wspomnienia związane z pracą od tych z życia osobistego. 

Przypomnijmy, że rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu ogłoszono jeszcze w końcówce października 2022 roku. Niecałe pół roku później prace zostały jednak wstrzymane z uwagi na strajk hollywoodzkich scenarzystów – do powrotu na plan doszło dopiero w połowie maja 2023.

Sprawdź też: „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Kiedy premiera na HBO Max?

Po dłuższym czasie bez żadnych konkretów na temat terminu powrotu serialu, stojący za kamerą i nadzorujący powstawanie serialu Ben Stiller udzielił nowego wywiadu. Z rozmowy wynika, że ekipa „Rozdzielenia” w końcu znalazła się na finiszu prac zdjęciowych. Choć daty premiery nowych odcinków nadal brakuje, Stiller twierdzi, że od momentu domknięcia zdjęć nie trzeba będzie już zbyt długo czekać.

„Nadal pracujemy na planie. Nie mam dla was konkretnej daty premiery, ale mogę powiedzieć, że pracujemy nad drugim sezonem już od dłuższego czasu. (...) Zdjęcia potrwają najpewniej do końcówki kwietnia. Nowe odcinki powinny zadebiutować niedługo po tym” – tłumaczył Stiller. Poniżej znajdziecie pełną rozmowę.

„Rozdzielenie” sezon 2. – kto powróci w obsadzie? 

Rozdzielenie sezon 2

W głównej roli „Rozdzielenia”, obok znanego z mockumentarnego „Parks and Recreation” Adama Scotta, występują Patricia Arquette, John Turturro, Britt Lower, Zach Cherry, Dichen Lachman, Jen Tullock, Tramell Tillman, Michael Chernus i Christopher Walken.

W drugim obsadzie do obsady dołączyli też: Gwendolie Christie („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”), Bob Balaban („Trzy dni Kondora”), Ólafur Darri Ólafsson („W pułapce”)  Merritt Wever („Bezbożnicy”), Alia Shawkat („Bogaci bankruci”), Robby Benson („Piękna i Bestia”), Stefano Carannante („Mirabilia”) i John Noble („Władca Pierścieni: Powrót Króla”). 

zdj. Apple TV+