„The Boys” vs Hideo Kojima. Superbohaterski serial Amazona pokrzyżował plany na nową grę

Co wspólnego mają ze sobą serialowi „The Boys” oraz legendarny twórca gier Hideo Kojima? Okazuje się, że całkiem sporo. Japoński potentat rynku gier wideo wyznał, że pracował nad tytułem, który w dość dużym stopniu przypomina superbohaterski hit platformy Prime Video.

Hideo Kojima chce stworzyć grę podobną do „The Boys”. Co wiemy o projekcie?

Informacją o utrzymywanym w tajemnicy tytule twórca „Metal Gear Solid” i „Death Stranding” podzielił się za pośrednictwem Twittera. Projekt Japończyka ma dotyczyć grupy superbohaterów, którzy wbrew dobremu publicznemu wizerunkowi, nie zachowują się tak, jak przystało na wielbionych herosów. Ponadto naprzeciw zespołu miałby stanąć specjalny oddział detektywistyczny, który robi wszystko w swojej mocy, by ich zdemaskować. Brzmi znajomo?

Amazonowy serial znacząco różni się od większości projektów z gatunku superhero w popkulturze, zatem nietrudno jest wyobrazić sobie znaczenie, jakie mogłoby mieć wydanie gry Kojimy w najbliższym czasie. W swoim twitterowym poście Japończyk wyznał, że z początku obejrzał jedynie trzy odcinki „The Boys”, jednak ostatnio zdecydował się powrócić do produkcji.

Premiera części z epizodów zbiegła się z rozpoczęciem prac nad nowym tytułem Kojimy, do którego ten miał przygotowywać się już od jakiegoś czasu. Z powodu wielu podobieństw obu przedsięwzięć twórca zdecydował się na wstrzymanie rozwoju gry. Do głównej roli zaangażowany miał zostać Mads Mikkelsen.

Sprawdź też: „Elvis” – recenzja filmu. Spacer po strunie

 

Serial „The Boys” zadebiutował w Amazonie w 2019 roku i do tej pory doczekał się trzech sezonów, z których najnowszy jest obecnie emitowany na Prime Video. Przedłużenia na kolejną serię produkcja doczekała się na chwilę po premierze obecnego sezonu. Cieszące się uznaniem widzów i krytyki „Chłopaki” są adaptacją serii komiksów o tym samym tytule autorstwa Gartha Ennisa i Daricka Robertsona. Fabuła serialu obraca się wokół grupy samozwańczych obrońców sprawiedliwości, którzy walczą z nadużywającymi swych mocy superbohaterami

Może zainteresuje Cię: „Czarny telefon” – recenzja filmu. Pocałunek w ciemności

Warto dodać, iż pod koniec ubiegłego roku do mediów przedostała się informacja o poszerzeniu japońskiego studia Kojima Productions o nowe działy, które poświęcone będą produkcji filmów, seriali oraz muzyki. Jednym z najbardziej prawdopodobnych projektów pozostaje wyczekiwana przez fanów ekranizacja gryDeath Stranding”. 

Źródło: Twitter / Zdj. Prime Video