„The Gray Man” bez rekordu na Netflix. Film z Ryanem Goslingiem daleko w tyle za „Czerwoną notą”

Platforma Netflix ogłosiła już, że „The Gray Man” doczeka się kontynuacji, a także spin-offu, ale wiemy już, że produkcja z Ryanem Goslingiem nie zapisała się w historii serwisu jako największy filmowy hit. Jak wypadła oglądalność nowej produkcji od braci Russo? Poznajcie wyniki.

Włodarze Netfliksa od początku pokładali w filmie  „The Gray Man” wielkie nadzieje i liczyli, że produkcja z Goslingiem rozpocznie nową franczyzę, która przyciągnie nowych widzów oraz utrzyma sporą część obecnych użytkowników serwisu. Już od początku film braci Russo miał jednak mocno pod górkę i został chłodnie przyjęty przez krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia go zaledwie 48% recenzentów, a średnia punktowa nota wynosi 5,60 w dziesięciostopniowej skali. Co prawda zdecydowanie lepsze zdanie o „The Gray Manie” mają sami widzowie (91% pozytywnych głosów), ale jak pokazują wyniki oglądalności, film nie zdołał nawiązać do największych hitów Netfliksa.

Sprawdź też: Będzie kontynuacja filmu „The Gray Man”. Netflix zamawia drugą część i spin-off. Ryan Gosling i bracia Russo powrócą.

W trakcie pierwszego weekendu na platformie Netflix film „The Gray Man” wygenerował 88,55 mln godzin odtworzeń. To wynik, który pozostaje daleko w tyle za największym hitem serwisu, czyli produkcją „Czerwona nota”, w której zagrali Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot. Film w trakcie swojego debiutanckiego weekendu osiągnął gigantyczne 148,72 mln godzin wyświetleń. Nowy projekt braci Russo nie tylko nie nawiązał do największego hitu Netfliksa, ale nie był także w stanie powalczyć o drugie czy nawet trzecie miejsce w zestawieniu. Produkcja osiągnęła gorszy rezultat niż filmy „Nie patrz w górę” z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence w rolach głównych oraz „Projekt Adam” z Ryanem Reynoldsem. Film kończy więc na czwartym miejscu w rankingu filmowych premier Netfliksa.

Oglądalność największych filmowych hitów Netfliksa (pierwszy weekend)

  1. „Czerwona nota” – 148 mln godzin
  2. „Nie patrz w górę” – 111 mln godzin
  3. „Projekt Adam” – 92 mln godzin
  4. „The Kissing Booth 3” – 90 mln godzin (debiut w środę)
  5. „The Gray Man” – 88 mln godzin

top10-films-english-jul-18-jul-24-2022.jpg

zdj. Netflix