„The Idol” doczekał się daty premiery na HBO. Zobaczcie kolejną zapowiedź głośnego serialu od twórcy „Euforii”

Jeden z najgłośniejszych serialowych tytułów tego roku, czyli „The Idol” doczekał się oficjalnej daty premiery. Termin debiutu został opublikowany wraz z nową zapowiedzią projektu, za którym stoją muzyk The Weeknd oraz Sam Levinson, twórca hitowej „Euforii”.

 „The Idol” zobaczymy już w czerwcu. O czym opowie kontrowersyjny serial HBO?

Produkcja opowie historię samopomocowego guru i lidera współczesnego kultu, który nawiązuje skomplikowaną relację z początkującą gwiazdą muzyki popowej. W rolach głównych serialu „The Idol” występują sam The Weeknd (właściwie Abel Makkonen Tesfaye) oraz Lily-Rose Depp. Na ekranie partnerują im m.in. Eli Roth, Hank Azaria, Dan Levy czy Jennie Ruby Jane.

Jocelyn (Lily-Rose Depp), która z powodu załamania nerwowego musiała przerwać ostatnią trasę koncertową, postanawia upomnieć się o należny jej tytuł największej i najseksowniejszej gwiazdy pop w Ameryce. Jej pasje rozpala na nowo Tedros (Abel “The Weeknd” Tesfaye), impresario z nocnego klubu o mrocznej przeszłości. Czy miłosne przebudzenie pozwoli jej wspiąć się na wyżyny czy może sprawi, że odkryje najciemniejsze zakamarki własnej duszy?

O tytule zrobiło się szczególnie głośno na początku minionego miesiąca, kiedy to do sieci trafił obszerny artykuł The Hollywood Reporter, na łamach którego ujawniono garść zakulisowych skandali związanych z twórcami. Efektem starć na planie było m.in. rozstanie się z projektem reżyserki Amy Seimetz. Więcej o tej sprawie przeczytacie w tym miejscu.

Sprawdź też: „The Last of Us” zostanie z nami na dłużej. Serial nie skończy się na drugim sezonie

„The Idol” – kiedy premiera na HBO? Ile odcinków zobaczymy? 

Data premiery serialu „The Idol” została wyznaczona w Polsce na 5 czerwca na platformie HBO Max. Na całość serii złoży się 6 odcinków.

Źródło i zdj. HBO