„The Last of Us” rządziło na gali Emmy! Serial HBO liderem po pierwszej rundzie

Za nami pierwsza runda przyznawania statuetek Emmy. Podczas sobotniej gali rządził serial „The Last of Us” od HBO. Swój udział w walce o miano najczęściej nagradzanego serialu zaznaczyły także produkcje „Biały lotos”, „The Bear” i „Awantura”. Tak wygląda sytuacja po ceremonii rozdania nagród Creative Arts Emmy.

The Last of Us liderem po pierwszym dniu Emmy

Pierwsze rozstrzygnięcia w plebiscycie Emmy za nami. Podczas sobotniej gali przyznano statuetki w kilkudziesięciu kategoriach, głównie w technicznych, ale wyróżnienia odebrało też kilku aktorów. Zdecydowanym dominatorem okazał się serial „The Last of Us” od HBO, który zgarnął już osiem statuetek. Indywidualne wyróżnienia za gościnne występy w serialu dramatycznym odebrali Nick Offerman i Storm Reid. Serial dorzucił do tego także między innymi nagrody za efekty wizualne, montaż oraz montaż dźwięku.

Sprawdź też: Filmy o Bondzie wywołują oburzenie i utrwalają stereotypy? Filmy opatrzone ostrzeżeniami.

Daleko za liderem uplasowały się produkcje „The Bear” od stacji FX, „Wednesday” wypuszczona przez platformę Netflix, oraz drugi sezon antologii „Biały lotos” od HBO. Wszystkie zdobył po cztery wyróżnienia. Trzy statuetki dorzuciła natomiast „Awantura”. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że „Biały lotos” został wybrany produkcją z najlepszą obsadą w kategorii serialu dramatycznego, „Awantura” zwyciężyła w kategorii serialu limitowanego, a „The Bear” zwyciężył w przypadku obsady serialu komediowego.

Nagrody rozdano podczas dwudniowej gali Creative Arts Awards. Resztę laureatów poznamy dzisiejszej nocy.

Najczęściej nagradzane seriale na Emmy 2024:

  1. The Last Of Us (HBO Max) – 8 statuetek
  2. The Bear (FX) – 4 statuetki
  3. Wednesday (Netflix) – 4 statuetki
  4. „Biały lotos” Lotus (HBO Max) – 4 statuetki
  5. „Awantura” (Netflix) – 3 statuetki

zdj. HBO