„The Wonder Twins” nie powstanie? Widowisko DC Comics skreślone przez Warner Bros.

Wygląda na to, że zrestrukturyzowana po fuzji z Discovery, wytwórnia Warner Bros. zaczyna powoli odmieniać kształt kinowo-telewizyjnego uniwersum DC Comics. Nowe doniesienia wskazują na to, że studio zrezygnowało właśnie z realizacji filmu „The Wonder Twins”.

O najnowszym posunięciu Warner Bros. Discovery dowiedzieliśmy się z raportu zamieszczonego w serwisie The Hashtag Show. Czytamy w nim, że w ubiegłym tygodniu informację o skreśleniu dalszych fanów wobec „The Wonder Twins” poinformowano ekipę niedoszłego widowiska. Oficjalny powód takiej decyzji nie został podany do wiadomości, aczkolwiek należało się spodziewać, że po przeprowadzeniu fuzji, część istniejących projektów doczeka się albo gruntownego przepisania, albo poważniejszych ruchów. Jeszcze początkiem tego miesiąca media informowały, że po połączeniu z Discovery, Warner rozpocznie poszukiwania producenta na miarę Kevina Feigego, który mógłby zająć się dalszymi filmami z uniwersum DC. Spekulowano również, że cały wydział odpowiedzialny za produkcje na licencji komiksowego wydawnictwa doczeka się gruntownej reorganizacji.

Pierwszy raz o „The Wonder Twins” słyszeliśmy jeszcze w lutym tego roku, kiedy ogłoszono, że do opracowania scenariusza zatrudniony został Adam Sztykiel pracujący ostatnio dla studia Warner Bros. przy tworzeniu historii dla filmowej produkcji o Czarnym Adamie. Choć początkowo produkcję zapowiadano jako serial, obecne doniesienia opisują go jako pełnometrażową produkcję. Prace na planie miały ruszyć jeszcze w lipcu tego roku. W głównych rolach mieli pojawić się KJ Apa („Riverdale”) i Isabel May.

Sprawdź też: Przygotowania do realizacji „Fallouta” wchodzą w ostatnią fazę. Poznaliśmy termin zdjęć do serialu.

Bohaterami oryginalnej serii komiksowej są tytułowe bliźniaki pochodzące z planety Exxor, której mieszkańcy byli szkoleni przez superbohaterów DC. Duet debiutował w komiksie „Super Friends” z 1977 roku, w którym dowiedzieliśmy się, że bohaterowie stracili rodziców i trafili do adopcji. Gdy rodzeństwo dowiaduje się, że złoczyńca Grax chce zniszczyć Ziemię, wyrusza, by ostrzec Ligę Sprawiedliwości. Finalnie bohaterowie pozostają już na Ziemi jako szwedzcy studenci z wymiany, uczęszczający do liceum w Gotham City

źródło: CBR.com / zdj. DC Comics