„Thor: Miłość i grom” – komiksowy wątek Jane Foster potwierdzony. To kolejna inspiracja serią Jasona Aarona

Marvel powoli odsłania tajemnice kolejnego widowiska o Thorze. Dzięki opisowi jednego z produktów na licencji nowego filmu dowiedzieliśmy się, że w „Miłość i grom” pojawi się kolejne odniesienie do kultowego runu komiksowego Jasona Aarona. Mowa o chorobie nowotworowej Jane Foster, czyli bohaterki, w którą wciela się Natalie Portman

Opis wskazujący na następną inspirację komiksami Aarona zamieszczono w sieci w ramach promocji oficjalnej repliki hełmu Thora, która trafi na sprzedaż we wrześniu tego roku. Wynika z niego, że Foster podniesie młot boga piorunów krótko po tym, jak pozna niepomyślną diagnozę. Rzućcie okiem poniżej.

Cierpiąca na raka astrofizyk i zarazem była dziewczyna Thora, Jane Foster trafiła do Nowego Asgardu i jej życie zmieniło się na zawsze. W tajemniczych okolicznościach fragmenty zniszczonego Mjolnira, broni należącej do boga piorunów, przetransformowały ją w Potężną Thor i podarowały jej supersiły należące do Thora, by mogła zwalczyć zagrożenia czyhające zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jej samej. Dzierżąc Mjolnir stała się nowym, boskim obrońcą. 

Z tego samego tekstu dowiedzieliśmy się też, że Foster stanie do walki z Gorrem Bogobójcą, złoczyńcą znanym z komiksów Jasona Aarona. W jego rolę wciela się Christian Bale.

Z pomocą Thora, Walkirii i Strażników Galaktyki, Potężna Thor mierzy się z Gorrem Bogobójcą. Dysponując nadprzyrodzonymi mocami Gorr przyrzekł, że oczyści uniwersum z boskich istot. Z miłością i gromem Jane Foster wdaje się w rozgrywkę na epicką skalę. W formie ludzkiej usiłuje zwalczyć raka. W boskiej – rzuca wyzwanie Gorrowi. 

Kinowy debiut filmu „Thor: Miłość i grom” odbędzie się 8 lipca tego roku. W głównej obsadzie, poza Portman i Balem, znaleźli się Chris Hemsworth wcielający się ponownie w postać Thora oraz Tessa ThompsonJaimie Alexander, Russell Crowe, Matt Damon i Jeff Goldblum.

zdj. Marvel