„Thor: Miłość i grom” zapisuje się w historii MCU. Jedno z najlepszych otwarć w kinach

Widzowie ruszyli do kin na film „Thor: Miłość i grom”. Nowa produkcja wchodząca w skład Marvel Cinematic Universe rozpoczęła swój pobyt na krajowym podwórku od czwartkowych pokazów przedpremierowych. Ile przyniosła sprzedaż biletów pierwszego dnia i jak ten wynik wypada na tle ostatnich hitów Marvela?

W trakcie czwartkowych pokazów przedpremierowych, które wystartowały o godzinie 15:00, film wyreżyserowany przez Taikę Waititiego zebrał od widzów 29 mln dolarów.

Jest to drugi najlepszy wynik tego roku, który ustępuje tylko produkcji „Doktor Strange w multiwersum obłędu” (36 mln dolarów). Produkcja o Thorze pokonała między innymi film o Batmanie, który zdołał zgromadzić z czwartkowych pokazów 21,6 mln dolarów. Jeśli chodzi o pandemiczne otwarcia, to „Thor 4” ustępuje jeszcze filmowi „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który rozbił bank z kwotą 50 mln dolarów. Widowisko z Hemsworthem pozostawia w tyle też wszystkie zeszłoroczne premiery Marvela, z których najlepiej poradziła sobie „Czarna Wdowa” (13,2 mln dolarów). „Thor: Miłość i grom” zapisał się w historii kinowej branży jako trzynasty film na liście największych przedpremierowych wyników. Z kolei w rankingu MCU zajmuje piąte miejsce. Jego weekendowe otwarcie w USA powinno przekroczyć 150 mln dolarów. Po dodaniu takiej samej kwoty z zagranicznych rynków globalnie film będzie miał na koncie około 300 mln dolarów.

Dodajmy do tego, że w film kontynuuje też dobrą passę na zagranicznych rynkach. W Korei podczas piątkowych seansów widzowie wpłacili do kas 2,1 mln dolarów, co daje już 6,9 mln dolarów. W Brazylii produkcja o Thorze zebrała 2,6 mln dolarów, czym zaliczyła drugi co do wielkości dzień otwarcia 2022 roku i trzeci co do wielkości w erze pandemii.

Najlepsze rynki zagraniczne filmu „Thor: Miłość i grom” przed weekendem:

  1. Australia – 5,3 mln dolarów
  2. Korea – 4,8 mln dolarów
  3. Wielka Brytania – 3,8 mln dolarów
  4. Meksyk – 3,7 mln dolarów
  5. Indie – 3,0 mln dolarów
  6. Indonezja – 2,9 mln dolarów
  7. Brazylia – 2,7 mln dolarów
  8. Włochy – 2,4 mln dolarów

zdj. Marvel