Thriller o wampirach z Michaelem B. Jordanem z konkretami – jest data premiery

Jeden z głośniejszych oryginalnych projektów Warnera doczekał się dokładnej daty premiery. Mowa o niezatytułowanym jeszcze filmie Ryana Cooglera i Michaela B. Jordana, opisywanym jako kostiumowy dreszczowiec o wampirach. Produkcja od twórców „Creeda” trafi na ekrany w przyszłym roku.

„Film objęty jest taką tajemnicą, że praktycznie nikt nic o nim nie wie. By pozyskać jakiekolwiek informacje i rzucić okiem na scenariusz, przedstawiciele wytwórni musieli samodzielnie udać się na pielgrzymkę do Beverly Hills” – pisano o projekcie w raportach ze stycznia. W wyniku zaciętej walki o prawa do realizacji, obaj pomysłodawcy nowego filmu związali się z wytwórnią Warner Bros. Pictures

W warunkach kontraktu Coogler i jego firma produkcyjna Proximity Media przewiduje możliwość wejścia na plan filmu już latem tego roku. Jordan będzie główną gwiazdą filmu. Budżet produkcyjny wyniesie około 90 milionów dolarów. Teraz w sieci pojawił się następny raport wskazujący dokładną datę premiery. Wynika z niego, że widowisko trafi na ekrany za niecały rok, dokładnie 7 marca 2025.

Sprawdź też: Jenna Ortega, Winona Ryder i Michael Keaton w „Sok z żuka 2”! Mamy pierwsze zdjęcia!

O czym opowie nowy film twórców „Creeda”? Oto pierwsze informacje

W dotychczasowych przeciekach wskazywano, że przyszły film będzie odstępstwem od dotychczasowych przedsięwzięć Cooglera i Jordana. Choć fabuła nie została szerzej opisana, dowiedzieliśmy się, że twórcy chcą nakręcić kostiumowy thriller o wampirach. Jego akcja ma rozegrać się w na południu Ameryki w czasach obowiązywania tak zwanych praw Jima Crowa, dotyczących segregacji rasowej (a zatem pomiędzy drugą połową XIX wieku do połowy wieku XX).

Film ma zarazem w jakiś sposób nawiązywać do produkcji anime (których fanem jest Michael B. Jordan – jak widzieliśmy już w reżyserowanej przez niego, trzeciej odsłonie „Creeda”). Autorem scenariusza jest z kolei sam Coogler, mający też stanąć za kamerą.

Źródło: Film Updates / zdj. MGM