Timothée Chalamet zachwyci nas nową rolą? Aktor zmienił się w legendarnego muzyka

Timothée Chalamet podbija aktualnie kina z drugą częścią „Diuny”, ale aktor jest już zaangażowany w prace na planie kolejnego filmowego przedsięwzięcia, w której gra główną rolę. Po wcielaniu się w fikcyjnych bohaterów przyszła pora na sportretowanie legendarnego muzyka. Tak Chalamet wygląda w roli młodego Boba Dylana.

Timothée Chalamet  jako Bob Dylan w filmowej biografii. Nowe zdjęcia

Chalamet ma ostatnio wyjątkowo dobry okres w aktorskiej karierze. Aktualnie w kinach rządzi druga część „Diuny”, która w ciągu najbliższych dni zostanie najbardziej dochodowym filmem w jego karierze. Miano takiej produkcji od kilku miesięcy dzierży film „Wonka”, który niespodziewanie okazał się wielkim hitem końcówki 2023 roku i zebrał od widzów 629 mln dolarów. Tymczasem Diuna: część druga w cztery weekendy zebrała z kinowych kas 574,4 mln dolarów.

Gwiazdor nie zamierza jednak się zatrzymywać i zaangażował się w kolejny głośny projekt, który ma szanse nie tylko na finansowy sukces. Dobrą passę Timothée Chalamet spróbuje podtrzymać za sprawą filmu „A Complete Unknown” będącego biografią Boba Dylana, twórcy takich hitów jak „Like A Rolling Stone” czy „Blowin' In The Wind”.

Prace na planie produkcji wystartowały kilkanaście dni temu, a do sieci trafiły właśnie nowe zdjęcia pokazujące, jak młody gwiazdor wypada w roli legendarnego muzyka. Za reżyserię filmu odpowiada James Mangold mający na swoim koncie ostatnią częśc serii „Indiana Jones” oraz takie produkcje jak „Logan. Wolverine” czy „Spacer po linie”.

Sprawdź też: Krytycy znowu się pomylili. Widzowie chcą oglądać „Pogromców duchów”.

Filmowa biografia Dylana opowie o wczesnych latach jego kariery, w których stał się ikoną muzyki folkowej i skupi się na okresie sprzeciwu fanów, jaki spotkał muzyka, gdy ten wprowadził do swojego brzmienia elementy rockowe. Fanów aktora powinno ucieszyć także to, że Chalamet ma samodzielnie wykonywać wszystkie utwory.

W obsadzie filmu są także: Edward Norton („Podziemny krąg”), Elle Fanning („Wielka”) oraz Boyd Holbrook („Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”). Według serwisu IMDb z „A Complete Unknown” związali się też Monica Barbaro („Top Gun: Marverick”), Nick Offerman („The Last of Us”) oraz P.J. Byrne („Babilon”).

zdj. Warner Bros.