„Titanic” wraca na duży ekran. Zwiastun i data powrotu do polskich kin

James Cameron podbija obecnie kina z filmem „Avatar: Istota wody”, a niedługo będzie chciał jeszcze mocniej wyśrubować wynik swojego drugiego co do wielkości hitu w karierze. Za miesiąc do kin powróci „Titanic”. Zobaczcie nowy zwiastun i plakat kultowej produkcji z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet.

W Polskich kinach „Titanic” powróci do repertuaru już 10 lutego 2023 roku, czyli równo z premierą w USA. Film z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio ma powrócić na duży ekran w zremasterowanej wersji, która w kolejnych miesiącach 2023 roku zawita zapewne na nośnik Ultra HD Blu-ray.

Sprawdź też: Te drzwi były zbyt małe dla ich dwojga. James Cameron udowodnił, że Jack nie mógł przetrwać na końcu „Titanica”.

Titanic” debiutował na ekranach kin w grudniu 1997 roku, a w Polsce dostępny był dla widzów od lutego 1998 roku. Produkcja wywalczyła 11 Oscarów i jest obecnie trzecim co do wielkości hitem wszech czasów w kinowym rankingu. Film ma na koncie 2,201 mld dolarów, z których 659,3 mln dolarów pochodzi z rynku krajowego a 1,542 mld dolarów z rynków zagranicznych. Produkcja doczekała się już kilku wznowień na dużym ekranie, z których największym było to z 2012 roku w ramach premiery wersji 3D. Widzowie zapłacili wówczas za bilety na seanse ponad 350 mln dolarów.

Titanic 25. rocznica - plakat-min.jpg 

zdj. 20th Century Studios