To będzie finansowa KATASTROFA. Nowy film Warnera straci miliony dolarów

Warner świętuje aktualnie gigantyczny sukces filmu „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig, ale wszystko wskazuje na to, że studio nie ucieknie na długo od spektakularnych finansowych wpadek. Najnowsze prognozy dla superbohaterskiej produkcji „Blue Beetle” przewidują wręcz historyczną porażkę w kinach, która przyniesie milionowe straty wytwórni.

Warner poniesie kolejną porażkę w kinie superbohaterskim

W sierpniu do kin trafi kolejna produkcja Warnera bazująca na komiksach wydawnictwa DC i jeśli nie wydrzy się kinowy cud, to szykuje się następna gigantyczna wpadka finansowa. Aktualnie w kinach niewyobrażalne wyniki osiąga „Barbie” pozwalająca Warnerowi przynajmniej na chwilę zapomnieć o niedawnej porażce „Flasha”, który przy budżecie produkcyjnym na poziomie ponad 200 mln dolarów i kampanii promocyjnej wycenianej na 100 mln dolarów zebrał z kin zaledwie 267 mln dolarów. Najpewniej straty poniesione przez „Flasha” (około 160 mln dolarów) zostaną nadrobione przez film o lalce Barbie, ale na horyzoncie pojawił się już kolejny komiksowy tytuł, na który produkcja Grety Gerwig też będzie musiała pracować – wczoraj „Barbie” przekroczyła już pułap 400 mln dolarów przychodów, a budżet produkcji wynosił około 145 mln dolarów.

Sprawdź też: Prawie 100 filmów do obejrzenia ZA DARMO. Na Prime Video pojawił się nowy katalog.

Najnowsze prognozy dla „Blue Beetle” zakładają, że w pierwszy weekend film zbierze od amerykańskich widzów zaledwie od 12 do 17 mln dolarów. Cały pobyt w amerykańskich kinach ma z kolei przynieść kwotę w granicach 27-55 mln dolarów. Nawet jeśli przyjmiemy górną granicę tych prognoz, to film zaliczy kolosalną porażkę. Na jego produkcję wydano bowiem około 120 mln dolarów. Jeśli prognozy okażą się trafne, to „Blue Beetle” skończy jako największa porażka superbohaterska tego roku, przebijająca nawet klęskę drugiego „Shazama”, który zebrał od amerykańskich widzów 57 mln dolarów przy otwarciu na poziomie 30 mln dolarów.

źródło: boxofficepro.com / zdj. Ceri Breeze / Depositphotos.com