To będzie jak „La La Land” i „Big Lebowski” w jednym. Chris Pine na zdjęciu ze swojego filmu

W sieci wylądowała pierwsza fotka z filmu będącego reżyserskim debiutem Chrisa Pine'a. Gwiazdor „Dungeons & Dragons: Złodziejskiego honoru” i ostatnich kinowych odsłon „Star Treka” zagrał też we własnym filmie główną rolę. W „Poolman” wciela się w faceta zajmującego się sprzątaniem basenów, który przypadkiem wpada na trop szeroko zakrojonej intrygi. 

Darren Barrenman, pechowowy marzyciel i niespełniony filozof, spędza dzień za dniem, zajmując się basenem i przesiadując se swoimi sąsiadami na sesjach rady miasta – czytamy w pierwszych opisach „Poolman” Pewnego dnia pełne rutyny życie bohatera wywraca się do góry nogami, gdy wpada na trop wielkiego „przekrętu wodnego” w Los Angeles i wdaje się w intymną relację z piękną femme fatale. Barrenman postanawia rozkręcić własne śledztwo na podstawie poszlak podrzuconych mu przez mieszkańców Miasta Aniołów: skorumpowanych urzędników, wypalone gwiazdy Hollywoodu i anonimowych dobroczyńców.

Sprawdź też: Tak NIEPOKOJĄCEGO anime dawno nie było. Tak zapowiada się adaptacja słynnej opowieści grozy

Film zapowiadany jest jako połączenie „Big Lebowski” i „Chinatown” z „La La Landem”. Chris Pine jest też współautorem scenariusza, który napisał razem z Ianem Gotlerem, swoim partnerem w firmie Barry Linen Motion Pictures. Wyprodukowanie filmu zajęli się natomiast Patty Jenkins („Wonder Woman”), Stacey Sher („Django”), Gotler oraz sam Pine.

W gwiazdorskiej obsadzie „Poolman”, poza Pine'em, znaleźli się Annette Bening („Bezprawie”, „Śmierć na Nilu”), Danny DeVito („Nawiedzony dwór”, „U nas w Filadelfii”), Ariana DeBose („West Side Story”, „Kraven Łowca”), Jennifer Jason Leigh („Twin Peaks”, „Nienawistna ósemka”) oraz DeWanda Wise (Jurassic World: Dominion”, „Ona się doigra”).

Chris Pine Poolman reżyserski debiut.JPG

Chris Pine jako Darren Barrenman, sprzątacz basenu na tropie intrygi w duchu „Chinatown” (zdj. TIFF)

Nadchodzi reżyserski debiut Chrisa Pine'a. Kiedy odbędzie się premiera filmu?

Pierwsze pokazy produkcji odbędą się podczas zaplanowanego na wrzesień tego roku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, kiedy „Poolman” trafi do szerszej dystrybucji. Za pokazanie filmu za granicami USA odpowiedzą wytwórnie Paramount Pictures, StudioCanal i Lionsgate.  

źródło: Collider / zdj. TIFF / Xavier Collin / Depositphotos.com