To będzie jak „Nowy początek” na sterydach! Twórca „Diuny” szykuje nowy film science fiction

Szykuje się kolejne arcydzieło z gatunku science fiction? Scenarzysta Erich Roth pracujący przy filmowej „Diunie” ujawnił, że przygotował dla Denisa Villeneuve'a tekst do nowego filmu, w którym ceniony reżyser będzie mógł pochylić się nad czasem i kwestią wieczności.

Denis Villeneuve szykuje kolejne arcydzieło z gatunku science fiction

Denis Villeneuve przygotowuje się obecnie do wprowadzenia do kin drugiej części „Diuny”, ale wiemy, że myśli już o kolejnych filmowych projektach, wśród których znajduje się nie tylko domykająca historię Paula Atrydy trzecia część epickiej serii na podstawie powieści Franka Herberta. Niedawno pojawiły się doniesienia, że Villeneuve chce, aby jego jednym z kolejnych projektów była filmowa opowieść o Kleopatrze. Jakby tego było mało to jeden z najbardziej cenionych scenarzystów Eric Roth, ujawnił właśnie, że w tajemnicy napisał scenariusz do nowego filmu science fiction, który ma wyreżyserować nie kto inny jak właśnie Villeneuve.

Ostatnio Roth pracował nad tekstem do filmu „Czas krwawego księżyca” w reżyserii Martina Scorsese, ale w swoim dorobku ma też scenariusze do „Narodzin gwiazdy”, „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona” oraz „Forresta Gumpa”, za którego odebrał Oscara. Z Villeneuve'em pracował natomiast przy pierwszej części „Diuny”. W ostatnim odcinku podcastu A Script Apart stwierdził: „Właśnie napisałem film dla Denisa Villeneuve’a… Zobaczymy, co się z nim stanie, ale opowiada o kosmosie, czasie i samotności. Z całą pewnością opowiada o wieczności” – przekonywał.

Niestety Eric Roth nie doprecyzował, o jaki tytuł chodzi, ale z opis u możemy wywnioskować, że chodzi najprawdopodobniej o zapowiedzianą jeszcze w zeszłym roku ekranizację powieści „Spotkanie z Ramą” autorstwa brytyjskiego pisarza Arthura C. Clarke’a. Historia osadzona w 2130 roku opowiada o tym, jak ludzkość dostrzega gigantyczny statek obcej rasy wkraczający do Układu Słonecznego. Grupa astronautów zostaje wysyłana do zbadania wielkiego obiektu w kształcie walca. Powieść ukazała się w 1973 roku i uznawana jest za jedną z największych dzieł z gatunku science fiction. Arthur C. Clarke odpowiadający także za książkowy pierwowzór „Odysei kosmicznej” wyreżyserowanej przez Stanleya Kubricka odebrał za powieść „Spotkanie z Ramą” szereg wyróżnień, w tym nagrody Nebula, BSFA oraz Hugo.

W marcu tego roku film został określony przez Dennisa jako „Nowy początekna sterydach. Reżyser zapowiadał wówczas, że niedługo ruszą prace nad scenariuszem, a jednym z producentów ma być Morgan Freeman.

zdj. Warner Bros.