To będzie kolejny hit Netfliksa? Wyczekiwany serial postapo już dostępny!

Szukacie serialowej nowości na piątkowy wieczór i najbliższy weekend? Netflix przygotował dla Was kolejną nowość, która może okazać się następnym hitem streamingowego giganta. O to, co wiemy o koreańskiej produkcji „Black Knight”, która właśnie trafiła do oferty Netfliksa.

Będzie hit na miarę „Squid Game”? Serial „Black Knight” zadebiutował na Netfliksie

Serial „Black Knight” to adaptacja dystopijnego webtoona autorstwa Lee Yoon-gyuna zabierająca nas do świata zniszczonego przez katastrofę klimatyczną.

Akcja rozgrywa się w 2071 roku w świecie z tak zanieczyszczonym powietrzem, że oddychać można tylko w masce z respiratorem. Apokalipsę przetrwał 1% ludzkości, a na opustoszałych ziemiach Półwyspu Koreańskiego ustanowiono ścisłą stratyfikację społeczną. Kluczową rolę w tym systemie odgrywają kierowcy pojazdów dostawczych, a dla uchodźców zostanie dostawcą, jest jedyną nadzieją na przeżycie. Głównymi bohaterami opowieści są owiany legendą dostawca „5–8” o wyjątkowych umiejętnościach bojowych oraz uchodźca o imieniu „Sawol”, który marzy, aby pójść w jego ślady.

Sprawdź też: Kiedy „Strażnicy Galaktyki 3” trafią na Disney+? O szybkiej premierze możemy zapomnieć.

Na pierwszy sezon serialu „Black Knight” składa się tylko 6 odcinków. Każdy z nich trwa nieco ponad 40 minut, co sprawia, że dla zaprawionych w serialowych bojach widzów jest to pozycja skrojona na jeden długi wieczór. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dawkować sobie postapokaliptyczną wizję świata w mniejszych dawkach. Serial może okazać się jedną z głośniejszych premier tego weekendu i niewykluczone, że w najbliższych dniach zrobi się o nim dosyć głośno. A czy otrzyma drugi sezon, dowiemy się zapewne w ciągu kilku tygodni po ujawnieniu wyników oglądalności.

Jako reżyser i scenarzysta za serial odpowiada Cho Ui-seok. Obok obsadzonego w roli głównego Kim Woo-bina w serialu zagrali także E Som oraz Kang You-seok. Autorem internetowego pierwowzoru jest Lee Yoon-gyun.

 

zdj. Netflix