To będzie największe widowisko science fiction ostatnich lat? Zwiastun „The Creator” o wojnie ludzi z AI

Wygląda na to, że widzowie spragnieni widowiskowych produkcji science fiction właśnie mogą dopisać do swojej watchlisty nowy tytuł. Zadebiutował bowiem pierwszy zwiastun owianego do tej pory tajemnicą projektu „The Creator od Garetha EdwardsaJohnem Davidem Washingtonem w roli głównej. Materiał wideo zapowiada połączenie klimatu „Gwiezdnych wojen” z filmami Neilla Blomkampa.

 „The Creator” nowe widowisko science fiction o wojnie ze sztuczną inteligencją

W trakcie wojny między ludźmi i siłami sztucznej inteligencji Joshua (Washington), były agent sił specjalnych opłakujący stratę żony (Chan), zostaje zwerbowany, by wytropić i zabić Stwórcę, nieuchwytnego architekta zaawansowanej sztucznej inteligencji, która opracowała tajemniczą broń, która jest w stanie zakończyć wojnę — i na zawsze zniszczyć ludzkość. Joshua i jego zespół elitarnych agentów przedzierają się przez linie wroga, samego serca obszaru okupowanego przez sztuczną inteligencję… tylko po to, by odkryć, że tajemniczą bronią zagrażającą ludzkości, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Sprawdź też: Tom Cruise na tropie globalnego spisku. Mamy nowy zwiastun „Mission: Impossible – Dead Reckoning”.

Pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Edwardsa była „Strefa X”, która trafiła na duży ekran dwanaście lat temu. W 2014 roku reżyser zaprezentował widzom pierwszą część nowej serii „Godzilla”. Ostatnim filmem, który Edwards pokazał widzom, był spin-off „Gwiezdnych Wojen” z 2016 roku pod tytułem „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.

W obsadzie widowiska obok Johna Davida Washingtona („Tenet”) są Gemma Chan („Eternals”), Allison Janney („Mamuśka”), Ken Watanabe (który zastąpił przymierzanego wcześniej do tej samej roli Benedicta Wonga), Ralph Ineson („Czarownica”) i Sturgill Simpson („Truposze nie umierają”). W polskich kinach premierę „The Creator” zaplanowano na 29 września 2023 roku.

zdj. 20th Century Studios