To było do przewidzenia. Wrześniowe rozdanie nagród Emmy ANULOWANE w związku ze strajkiem

Trwający od kilku tygodni strajk hollywoodzkich aktorów pociągnął za sobą kolejną istotną decyzję. Organizatorzy rozdania nagród Emmy, należącego do najważniejszych imprez w świecie seriali, postanowili zrezygnować z wrześniowego terminu tegorocznej gali – czytamy w nowym raporcie. To pierwsza taka decyzja od ponad dwudziestu lat. 

75. edycja rozdania nagród Emmy zostanie opóźniona

Gala, którą pierwotnie zaplanowano na 18 września zostanie przeniesiona na inny termin – poinformowano kilka godzin temu na łamach serwisu Variety. Choć tej decyzji spodziewano się już od pewnego czasu, organizatorzy rozdania – stacja telewizyjna Fox i organizacja Academy of Television Arts & Sciences – unikali oficjalnego komunikatu w sprawie. „A jednak – mając przed sobą już tylko niecałe dwa miesiące – usługodawców i producentów zaangażowanych w wydarzenie trzeba było poinformować, że ich świadczenia będą musiały zostać odsunięte”. Oczywiście te same postanowienia zapadały również w sprawie odbywającego się na tydzień przed główną częścią ceremonii rozdania nagród w kategoriach technicznych.

Sprawdź też: Netflix już stawia na sztuczną inteligencję. Specjaliści od AI zarobią gigantyczne pieniądze

Z uwagi na trwające protesty organizacji WGA i SAG-AFTRA nowy termin rozdania nagród nie został jeszcze wyznaczony. Na łamach Variety dodano jednak, że organizatorzy powinni ustalić dokładną datę na początku sierpnia. Decydenci stacji Fox liczą, że ceremonia będzie mogła odbyć się w listopadzie tego roku. Z kolei przedstawiciele Academy of Television Arts mają podobno celować w termin wypadający dopiero w styczniuWarto dodać, że po raz ostatni z koniecznością przeniesienia ceremonii rozdania nagród Emmy organizatorzy mierzyli się ponad 20 lat temu, wkrótce po ataku terrorystycznym na World Trade Center. W tamtym przypadku gala odbyła się dwa miesiące później. 

Przypomnijmy, że o miano najlepszego serialu dramatycznego mierzą się w tym roku między innymi takie produkcje jak: „Zadzwoń do Saula”, „Andor”, „The Last of Us”, „Biały lotos” czy „Sukcesja”. Z kolei w kategorii serial komediowy nominowano takie znakomite tytuły jak: „Barry”, „Wednesday”, „Ted Lasso”, „Zbrodnie po sąsiedzku”, „The Bear” czy „Misja: Podstawówka”.

Pełną listę tegorocznych nominowanych odnajdziecie w tym miejscu

zdj. Emmy