To jeden z NAJLEPIEJ ocenianych filmów roku. W końcu trafił na HBO Max!

Na HBO Max zawitała właśnie kolejna kinowa premiera tego roku. Na platformie możemy oglądać od dzisiaj film „Królowa wojownik” z głównymi rolami Violi Davis, Thuso Mbedu i Johna Boyegi.

„Królowa wojownik” w sierpniu na HBO Max

Produkcja pojawiła się w polskich kinach 17 lutego bieżącego roku, a dzisiaj niespełna pół roku po debiucie na dużym ekranie trafiła w końcu do streamingu.

Widowisko reżyserowane przez Ginę Prince-Bythewood zostało świetnie przyjęte przez krytyków, którzy określają je zarówno udanym widowiskiem akcji, jak i mocną opowieścią historyczną z istotnym współczesnym wydźwiękiem. W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał aż 94%. Wynik przeliczono na podstawie 272 recenzji. Jeszcze lepiej (bo na poziomie 99%) prezentuje się wynik ustalony na podstawie głosów widzów.  W przypadku krytyków średnia ocena wynosi 7,80 w dziesięciostopniowej skali. Z kolei widzowie wystawiają filmowi imponującą ocenę 4,9 w pięciostopniowej skali.

Koniecznie sprawdź też:

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku na terytorium dzisiejszego Beninu. Historia skupia się na postaci Naniski (Davis), generał kobiecej jednostki wojskowej, oraz jej córce Nawi (Mbedu znana między innymi z „Kolei podziemnej”), z którą wspólnie walczy przeciwko FrancuzomJohn Boyega znany z ostatniej trylogii „Gwiezdnych Wojen” wciela się w filmie w postać króla Ghezo, władcy Dahomeju. W obsadzie są też Lashana Lynch, Hero Fiennes Tiffin, Jayme Lawson oraz Sheila Atim.

Dzisiejsze premiery na HBO Max:

  • „Chappie”
  • „Elizjum”
  • „Królowa wojownik”
  • „Paloma”
  • „Roman J. Israel, Esq.”
  • „Semret”

zdj. HBO Max