„To jedna z najlepszych ról w jego karierze.” – Nicolas Cage znów nas zachwyci

Nicolas Cage i A24. To brzmi jak połączenie idealne, prawda? Nawet nie próbujcie tego podważyć, gdyż nowa komedia spod szyldu wytwórni z gwiazdorem „Skarbu narodów” w roli głównej, zapowiada się (co najmniej) intrygująco. Do internetu właśnie przedostał się pierwszy oficjalny kadr z filmu. A wszystko to z powodu zbliżającego się debiutu podczas festiwalu filmowego w Toronto.

O przedsięwzięciu donosiliśmy Wam już pod koniec zeszłego roku, kiedy to w sieci zadebiutowało kilka zakulisowych kadrów z Cage'em. Teraz wiemy już, że projekt zatytułowany „Dream Scenario” otworzy prestiżową imprezę kanadyjską. Film będzie surrealistyczną komedią satyryczną, która przyjrzy się kulturze mediów społecznościowych; zwłaszcza jej „viralowości”, a także wpływowi na to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z innymi w naszym codziennym życiu. 

Zdaniem Robyn Citizen, dyrektorki TIFF do spraw programu Cage dostarcza w „Dream Scenario” „jedną ze swych najlepszych ról w karierze”. Laureat Oscara za „Zostawić Las Vegas” wciela się w filmie w „nieogarniętego profesora, któremu nigdy się nie powiodło. Z dnia na dzień bohater staje się celebrytą, po tym, jak pojawia się we śnie wielu ludzi”. - czytamy w oficjalnym opisie projektu. 

Sprawdź też: Klasyk nad klasykami. Kultowy akcyjniak właśnie trafił na Disney+ i to w 4K!

Za reżyserię i scenariusz do „Dream Scenario” odpowiada Kristoffer Borgli („Chora na siebie”). Jako producenci nad komedią opiekowali się m.in. Lars Knudsen („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) oraz ceniony twórca horrorów Ari Aster („Midsommar”). Obok Cage'a obsadę filmu tworzą m.in. Michael Cera, Julianne Nicholson, Tim Meadows czy Dylan Baker.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto potrwa od 7 do 17 września. Kinowa data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Nicolas Cage w filmie Dream Scenario za A24.jpg

Źródło: Deadline / Zdj. Lionsgate / A24