To jeszcze nie koniec Scarlet Witch w MCU. Kevin Feige o potencjalnym powrocie Elizabeth Olsen

Choć wydawać by się mogło, że dni Elizabeth Olsen dobiegły końca w MCU, Kevin Feige rzucił nowe światło na kwestię przyszłości postaci Scarlet Witch w filmowym uniwersum. Słowa prezesa Marvel Studios zdają się wyraźnie wskazywać na to, że nie chciałby on rozstawać się z popularną bohaterką.

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery do filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu

Ekranowa kariera Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch w teorii zakończyła się wraz z finałem drugiej filmowej odsłony solowych przygód Doktora Strange'a. Jedna z ostatnich scen obrazu - o której szerzej pisaliśmy w tym miejscu - sugeruje zwieńczenie losu postaci w ramach MCU. Kwestia ta nie doczekała się jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia, wobec czego fani Marvela od miesięcy spekulują nad przyszłością bohaterki.

Los Scarlet Witch w MCU nie jest przesądzony. Kevin Feige z komentarzem

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Variety Kevin Feige obrał stanowisko, które nie wyklucza powrotu Olsen do kinowego uniwersum Marvela. Prezes wytwórni odniósł się do ostatniej sceny we wspomnianym już „Doktorze Strange'u 2” i tego, co wydarzenia te mogły znaczyć w kontekście przyszłych losów Scarlet Witch

Nie jestem pewien, czy widzieliśmy ją pod gruzami. Widziałem spadającą wieżę i mały czerwony błysk. Nie wiem, co to znaczy. (...) Jest jeszcze tyle do odkrycia. Nadal nie poruszyliśmy wielu jej głównych wątków z komiksów. Jeśli tylko bym mógł, z chęcią pracowałbym z Lizzie [Elizabeth Olsen] przez kolejne 100 lat. W multiwersum wszystko jest możliwe.

Sprawdź też: Nie tylko Wilkołak i Man-Thing. Producent wyznaje, że po „Werewolf by Night” czeka nas więcej potworów w MCU

Jeśli chodzi o samą aktorkę, Olsen do tej pory również nie wypowiedziała się wprost odnośnie przyszłości swej postaci. Zważywszy na dotychczasowe wypowiedzi kobiety, można by jednak założyć, że skłania się ona ku kontynuowaniu filmowych losów Scarlet Witch. W jednym z wywiadów Olsen zdradziła, że z chęcią poruszyłaby tematykę odkupienia swej bohaterki, dodając znamienne: „Nie sądzę, by którakolwiek z tych postaci kiedykolwiek naprawdę odeszła”.

Źródło: Variety / Zdj. Marvel