To już pewne. Sebastian Stan nie pojawi się w nowym filmie o Kapitanie Ameryce

Sebastian Stan od początku swojej przygody z Marvelem był nierozłącznie związany z postacią Kapitana Ameryki. Te czasy to jednak już przeszłość. Czas, aby Bucky ruszył własną drogą. Potwierdzono właśnie, że bohater Stana nie pojawi się w czwartym filmie z przygodami Kapitana Ameryki, którego rolę przejął Anthony Mackie.

Sebastian Stan nie będzie już kompanem Kapitana Ameryki

Od debiutu z 2011 roku w filmie „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” zarówno Sebastian Stan, jak i Chris Evans tworzyli jeden z najbardziej uwielbianych duetów w Marvelu. Grany przez Stana bohater odgrywał istotną, a czasami wręcz kluczową rolę w przygodach Kapitana Ameryki i był obecny zarówno w „Zimowym żołnierzu”, jak i „Wojnie domowej”. Drogi bohaterów rozeszły się po finale z „Końca Gry”, kiedy to Steve Rogers zdecydował się na spędzenie życia w alternatywnej osi czasu i wrócił do świata Bucky'ego jako staruszek.

Miano Kapitana Ameryki przejął Sam Wilson i jego losy również związały się z Buckym, co mogliśmy zobaczyć w serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”. Wygląda jednak na to, że w najbliższej przyszłości każdy z bohaterów ruszy jednak we własną stronę. Anthony Mackie potwierdził właśnie, że Sebastian Stan nie znalazł się w obsadzie czwartego filmu z serii o przygodach Kapitan Ameryka.

Sprawdź też: Ile w Polsce będą kosztowały pakiety Max? Podwyżka jest nieunikniona.

Kapitan Ameryka koniec gry

Aktor przy okazji wyraził żal, że nie udało się nakręcić drugiego sezonu ich wspólnego serialu, który był z jego perspektywy udanym przedsięwzięciem. „Naprawdę podobała mi się praca przy tym serialu. Tak naprawdę byłem podekscytowany drugim sezonem, którego chciałem tylko po to, żeby spędzać z Sebastianem więcej czasu. Ja, on i Daniel Brühl to idealna mieszanka”.

Nowy film o przygodach Kapitana Ameryki ma trafić do kin 14 lutego 2025 roku. Za jego reżyserię odpowiada Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Z kolei Sebastian Stan powróci do Marvela w ramach pierwszej produkcji MCU o drużynie Thunderbolts. Jej premiera została zaplanowana na 5 maja przyszłego roku. Grany przez niego Bucky będzie musiał odnaleźć się wśród zupełnie innym towarzystwie, które będą tworzyli Jelena Belova (w tej roli Florence Pugh), Red Guardian (David Harbour), Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko) oraz znany mu już US Agent (Wyatt Russell).

Thunderbolts

zdj. Marvel