To już pewne! Taika Waititi nie będzie miał nic wspólnego z filmem „Thor 5”!

A więc mamy już stuprocentową pewność, że film „Thor 5” powstanie bez udziału Taiki Waititiego. Reżyser dwóch ostatnich odsłon rozstaje się z uniwersum Marvela, ale cały czas pozostaje związany z Disneyem. Ma teraz skupić się na tworzeniu swojego filmu w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Thor 5” powstanie, ale bez udziału Taiki Waititiego

Marvel chce wrócić do Thora i zaprezentować widzom kolejne przygody herosa granego przez Chrisa Hemswortha. Ostatnie informacje ujawniały, że studio rozpoczęło już prace nad piątą częścią cyklu. Mówiło się jednak, że wbrew wcześniejszym doniesieniom w projekt nie zostanie zaangażowany Taika Waititi. Reżyser dwóch ostatnich części potwierdził właśnie te rewelacje osobiście. W wywiadzie dla Business Insider ujawnił, że nie będzie miał nic wspólnego zThorem 5”.

Reżyser nie był w stanie stwierdzić, czy Marvel faktycznie pracuje już nad kolejnym filmem, ale to dlatego, że ma już pewność, że sam nie będzie zaangażowany w jego tworzenie. „Nie wiem, czy to prawda. Wiem natomiast, że nie będę w to zaangażowany” – potwierdził w rozmowie. „Zamierzam skoncentrować się na innych filmach, na które podpisałem kontrakt” – dodał.

Wśród projektów, które Waititi zobowiązał się zrealizować, jest filmowa adaptacja powieści graficznej „The Incal” autorstwa Alejandro Jodorowsky’ego oraz film w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Jeśli chodzi o ten drugi, to reżyser i scenarzysta stwierdził, że „Nadal się marynuje” – kilka tygodni temu Waititi przyznał, że nie może ukończyć scenariusza. Najbliższym projektem dla nowozelandzkiego reżysera będzie jednak film „Klara i słońce” będący adaptacją wydanej przed dwoma laty powieści Kazuo Ishiguro.

źródło: insider.com / zdj. Marvel