To koniec „Cyberpunk: Edgerunners”. Od początku planowano tylko jeden sezon – tłumaczy CD Projekt Red

Znakomite przyjęcie debiutanckiej odsłony anime „Cyberpunk: Edgerunners” pociągnęło za sobą natychmiastowe dyskusje o potencjalnym drugim sezonie. Niestety, wygląda na to, że na następne odcinki serii nie ma co liczyć. Przedstawiciel CD Projekt Red wytłumaczył, że produkcja miała jednoznacznie zamknięty charakter.

„Cyberpunk: Edgerunners” okazało się dużym hitem pośród zarówno krytyków, jak i ogólnej publiczności (obecnie seria cieszy się idealnym wynikiem 100% w serwisie Rotten Tomatoes). Jak podają zagraniczne źródła, popularność serii zregenerowała też zainteresowanie wobec oryginalnej gry CD Projektu – zwiększony ruch odnotowano zwłaszcza na platformie dystrybucyjnej Steam. Mimo to deweloper nie zamierza powracać do świata „Edgerunners”. Niepomyślną informacją podzielił się manager japońskiego oddziału CDP, Satoru Honma. Ukończenie „Edgerunners” nie oznacza jednak, że fani uniwersum nie doczekają się kolejnej produkcji animowanej inspirowanej „Cyberpunkiem 2077”.

Osobiście chciałbym móc kontynuować pracę z japońskimi studiami i wyprodukować w przyszłości więcej anime. Po części dlatego, że odzew był naprawdę bardzo dobry. Jednakże chciałbym by było jasne, że „Cyberpunk: Edgerunners” powstało jako samodzielna praca. Nie ma więc mowy o czymś takim, że gdzieś w tle pracujemy nad sezonem drugim. Nawet jeżeli dane by nam było zrobić w przyszłości więcej anime, nie wiem czy byłby to drugi sezon czy może coś zupełnie innego.

Serial historię dzieciaka z ulicy, próbującego przetrwać w Night City – futurystycznej metropolii ogarniętej obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Aby przeżyć, bohater stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zostać edgerunnerem, czyli jednym z nielegalnie działających najemników zwanych cyberpunkami.

Sprawdź też: Luke Evans bohaterem nowego serialu Apple’a. Oto pierwszy zwiastun „Oddział Specjalny Echo 3”

W obsadzie anglojęzycznej wersji serialu znaleźli się Giancarlo Esposito, Zach Aguilar, Emi Lo, William C Stephens, Marie Westbrook, Stephanie Wong, Ian James Corlett, Alex Cazares, Matthew Mercer, Gloria Garayua i Borge Etienne. Jako showrunner i producent wykonawczy nad serialem czuwał Rafał Jaki („Wiedźmin 3: Dziki Gon”, „Cyberpunk 2077”), a w charakterze producentów wspierali go Satoru Homma, Bartosz Sztybor i Saya Elder.

Reżyserią zajął się Hiroyuki Imaishi („Gurren Lagann”), a za scenariusz odpowiadali Yoshiki Usa („Promare”) i Masahiko Otsuka („Gwiezdne wojny: Wizje” – odcinek „Starzec”). 

Źródło: The Gamer / zdj. Netflix