To koniec Kanga w Marvelu? Film o Avengersach nie ma już reżysera ani scenarzysty

Najbliższy film o drużynie Avengers, w którym miało dojść do epickiej bitwy pomiędzy potężnymi superbohaterami i Radą Kangów nie ma już nie tylko scenarzysty, ale także reżysera.

Film o Avengersach stracił już reżysera i scenarzystę. To koniec Kanga w Marvelu?

Dopiero co informowaliśmy na Filmożercach, że Marvel najprawdopodobniej zamierza zrezygnować z kontynuowania historii Kanga, który miał być głównym zagrożeniem dla Avengersów w dwóch kolejnych filmach. Kłopoty z prawem Jonathana Majorsa stawiają włodarzy studia w wyjątkowo kłopotliwej sytuacji i mogą okazać się problem, który pogrzebie plany na dwa wielkie kinowe widowiska.

Niektóre źródła przekonują, że Disney podjął już zapobiegawcze działania i aktywnie odchodzi od planów na stworzenie filmu, w którym rada Kangów miała stoczyć walkę z Avengersami. Od pewnego czasu jako scenarzysta z filmem nie jest związany już Jeff Loveness, a teraz rozstał się z nim reżyser Destin Daniel Cretton.

Avengers Dynastia Kanga

Oficjalnie mówi się, że powodem odejścia Crettona jest natłok obowiązków. Reżyser pozostaje bowiem zaangażowany w prace nad kontynuacją swojego pierwszego filmu dla Marvela, czyli produkcji „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, a w najbliższym czasie powróci na plan serialu o Wonder Manie. Zdjęcia do serialu zostaną wznowione po Święcie Dziękczynienia, po tym, jak przerwano je w maju ze względu na strajki aktorów i scenarzystów.

Nie ma na ten moment żadnych informacji na temat tego, kto mógłby zastąpić Crettona na stanowisku reżysera filmu „Avengers: The Kang Dynasty”. Film pozostaje na ten moment w kalendarzu Disneya z datą premiery wyznaczoną na 1 maja 2026 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel