To ma być kolejny serialowy hit Prime Video. Nadchodzi pierwszy zwiastun serialowego „Fallouta”

Choć od premiery pierwszych odcinków „Fallouta” dzieli nas już tylko niecałe pół roku, Amazon nie rozkręcił jeszcze pełnoprawnej promocji swego murowanego serialowego hitu. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy do fanów postapokaliptycznego klasyka może powędrować pierwsza konkretna zapowiedź.

Zwiastun „Fallouta” tuż za rogiem? Zapowiedziano panel poświęcony serialowi

Przedstawiciele platformy streamingowej Prime Video potwierdzili, że projekt adaptujący słynną serię gier RPG doczeka się specjalnego panelu podczas tegorocznego konwentu Comic-Con Experience w brazylijskim São Paulo. Podczas gdy event rozpocznie się już za kilka dni (dokładnie 30 listopada) prezentację „Fallouta” i spotkanie z fanami zaplanowano na 2 grudnia.

Na scenie mają pojawić się przynajmniej dwie gwiazdy serialu, Ella Purnell i Walton Goggins, oraz jego współtwórca Jonathan Nolan. Mając w perspektywie kwietniową premierę serii, możemy zatem spodziewać się, że konwent będzie idealnym pretekstem do pokazania widzom pierwszej pełnej zapowiedzi serii. 

Warto dodać, że podczas Comic-Con Experience 2023 odbędą się też panele związane z takimi wyczekiwanymi produkcjami, jak „Diuna 2”, „Furiosa” (potwierdzono już, że za tydzień mamy otrzymać pierwszy zwiastun filmu) czy „Godzilla x Kong: The New Empire”. Na scenie pojawią się twórcy każdego z widowisk: Denis Villeneuve, George Miller oraz Adam Wingard.

„Fallout” nie będzie bezpośrednią adaptacją żadnej z dotychczasowych gier

Przypomnijmy, że obok Jonathana Nolana za serię odpowiada jego małżonka, Lisa Joy. Poza Gogginsem i Purnell w obsadzie jest też między innymi Kyle MacLachlan („Twin Peaks). Jako główni scenarzyści nad projektem czuwają zaś Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”).

Fabuła serii rozgrywać się będzie w ramach alternatywnej historii, w której doszło do apokaliptycznej wojny nuklearnej. Akcja została osadzona na tle retro-futurystycznego świata Los Angeles lat 50. ubiegłego wieku. Tytuł nie będzie bezpośrednią adaptacją żadnej z dotychczasowych odsłon gry, lecz swego rodzaju uzupełnieniem, osadzonym w tym samym uniwersum – mówił w minionym roku Todd Howard, kierownik Bethesda Game Studios, czyli wytwórni odpowiedzialnej za odsłony kultowego RPG-a powstałe od roku 2007.

Pierwszy odcinek „Fallouta” zobaczymy dokładnie 12 kwietnia przyszłego roku. Serial będzie debiutował w ramach platformy streamingowej Prime Video.

Źródło: Deadline / zdj. Prime Video