To najbardziej niedoceniony serial wszech czasów. Zero statuetek Emmy przy 53 nominacjach!

Od lat obserwowaliśmy, jak kolejne sezony serialu Zadzwoń do Saula otrzymują nominacje do nagród Emmy tylko po to, aby ostatecznie kończyć galę bez żadnych statuetek. Po wyemitowaniu wszystkich sezonów spin-off Breaking Bad skończył właśnie swoją walkę o Emmy jako najbardziej niedoceniony serial wszech czasów.

To już koniec szans na Emmy. Zadzwoń do Saula bez żadnej statuetki!

Za nami 75. gala rozdania nagród Emmy uważanych za jedne z najważniejszych wyróżnień w świecie seriali. Przez ostatnie kilka lat co roku w gronie faworytów do zwycięstwa w kategorii najlepszy serial dramatyczny wymieniano Zadzwoń do Saula. Za każdym razem spin-off Breaking Bad musiał jednak uznawać wyższość konkurentów i to w każdej możliwej kategorii. Serial dobiegł końca w 2022 roku i podczas 75. gali rozdania nagród Emmy miał ostatnią szansę na to, aby przełamać okrutnie pechową passę. Niestety się to nie udało i już oficjalnie wiemy, że serial Zadzwoń do Saula nie przez siedem lat nie wywalczył ani jednej nagrody Emmy.

Na zdobycie statuetki serial miał aż 53 szanse! Tyle razy był nominowany do Emmy na przestrzeni sześciu sezonów. Finałowa seria zdobyła aż siedem nominacji do Emmy, w tym dla najlepszych aktorów w serialu dramatycznym oraz najlepszego serialu dramatycznego. To wyjątkowo duży kontrast z dorobkiem swojego poprzednika. Serial Breaking Badzdobył bowiem aż 16 nagród Emmy, w tym dwukrotnie był ogłaszany najlepszym serialem dramatyczny roku. Swoje wyróżnienia indywidualne odbierali też Bryan Cranston, Aaron Paul i Anna Gunn.

Sprawdź też: Nowy tydzień, nowe filmy i seriale! To Netflix i Disney+ przynoszą największe hity!

zadzwon do saula obsada

W tym roku galę Emmy zdominowały trzy seriale Sukcesja”, „The Bear” i „Awantura. Ich twórcy oraz gwiazdy pozbawiły szans na statuetki też kilka innych głośnych produkcji. Z pustymi rękami galę opuszczał między innymi serial komediowy Ted Lasso, który w poprzednich latach bardzo dobrze radził sobie na galach Emmy. Finałowy sezon okazał się pechowy także dla serialu „Wspaniała pani Maisel”, która mogła liczyć aż na 14 nominacji.

Żadnej statuetki na głównej gali nie zdobył też serial The Last of Us, będący w tym roku drugim najczęściej nominowanym serialem do nagród Emmy. W przypadku tej produkcji warto jednak dodać, że mogła ona cieszyć się ośmioma nagrodami podczas rozdania nagród Creative Arts Emmy. Z kolei Ted Lasso i „Wspaniała pani Maisel” mogły liczyć tylko na dwie takie nagrody.

zdj. AMC