Czy „Blade” kiedyś w ogóle powstanie? Prace nad najbardziej pechowym filmem Marvela znowu wstrzymane

Pech nie opuszcza nowej filmowej produkcji Marvela o przygodach Blade'a. Film, który borykał się już z wieloma zakulisowymi problemami stał się właśnie pierwszą filmową ofiarą trwającego od kilku dni strajku scenarzystów. Marvel został zmuszony do kolejnego wstrzymania prac nad produkcją.

Ledwie kilka dni temu studio zatrudniło nowego scenarzystę do przepisania historii Blade'a, a chwilę później w Hollywood rozpoczęto strajk scenarzystów. Nic Pizzolatto przerwał tym samym prace nad tworzeniem scenariusza do filmu, którego gwiazdorem będzie Mahershala Ali. To sprawia, że ponownie doszło do zatrzymania całego procesu produkcyjnego i Marvel odwołał start zdjęć, które miały ruszyć w czerwcu w Atlancie.

Czy ten film kiedyś powstanie? „Blade” ciągle zmienia scenarzystów

Pizzolatto miał pracować na szkicu tekstu, który przygotował Michael Starrbury. Początkujący twórca niemający jeszcze w swoim CV głośnych produkcji został zatrudniony do napisania scenariusza w listopadzie zeszłego roku. Sam projekt przygotowywany jest już od ponad trzech lat. Pierwotnie scenariusz miała przygotować Stacy Osei-Kuffour pracująca między innymi przy serialu „Watchmen”. Jako pierwszy z filmem w roli reżysera łączony był z kolei  Bassam Tariq. W następnych miesiącach zadania napisania tekstu podjął się jeszcze Beau DeMayo, z którym Marvel pracował przy serialu „Moon Knight”, ale i on został ostatecznie zastąpiony przez wspomnianego Starrbury'ego. Na stołku reżyserskim znajduje się obecnie Yann Demange pracujący między innymi przy serialach „Top Boy”, „System sprawiedliwości” oraz „Sekretny dziennik call girl”.

Sprawdź też: „Strażnicy Galaktyki 3” – recenzja filmu. Marvel wstaje z kolan.

Kinową premierę superbohaterskiego widowiska Marvela studio przesunęło jakiś czas temu z 3 listopada 2023 roku na 6 września 2024 roku. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że i ten termin niedługo doczeka się korekty.

Aktualnie Marvel kręci w Atlancie zdjęcia do filmu „Kapitan Ameryka: Nowy porządek świata” oraz serialu „Agatha: Coven of Chaos”. W Los Angeles trwają natomiast prace nad serialem „Wonder Man”. W najbliższych tygodnia na plan w Londynie ma z kolei wejść ekipa filmu „Deadpool 3”, a w czerwcu zaplanowano w Atlancie początek zdjęć do filmu „Thunderbolts”. Aktualnie żaden z projektów nie jest narażony na przerwanie prac.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. 20th Century Fox