To najgorszy film Netfliksa? Krytycy i widzowie przejechali się po widowisku z Jennifer Lopez

W piątek na platformie Netflix zadebiutował kolejny film oryginalny stworzony przez streamingowego giganta we współpracy z Jennifer Lopez. Poprzednia kolaboracja popularnej aktorki i piosenkarki z platformą Netflix okazała się wielkim sukcesem. Teraz może być jednak inaczej, bo „Atlas” okazał się jedną z najgorzej ocenianych produkcji oryginalnych Netfliksa.

Jennifer Lopez w nowym filmie science fiction. „Atlas” zbiera fatalne opinie

Wiosną zeszłego roku na platformę Netflix trafił film akcji „Matka”, w którym popularna J.Lo wcieliła się w zabójczynię na drodze zemsty. Produkcja powstał w ramach umowy, którą streamingowy gigant podpisał z wytwórnią Nuyorican Productions zarządzaną przez Jennifer Lopez i Elaine Goldsmith-Thomas. W ramach kontraktu ustalono, że Lopez zagra i wyprodukuje kilka filmów oryginalnych dla Netfliksa.

Pierwszy z nich, czyli właśnie „Matka” okazał się strzałem w dziesiątkę i przyciągnął przed ekran telewizora miliony widzów na całym świecie. Film został nawet ósmym najchętniej oglądanym tytułem oryginalnym w całej historii streamingowego giganta i wyprzedził chociażby takie hity jak „Na noże 2” czy „Tyler Rake: Ocalenie”. Film osiągnął taki wynik przy niepochlebnych recenzjach (57% pozytywnych tekstów na Rotten Tomatoes) i mieszanym przyjęciu wśród samych widzów (62% pozytywnych ocen i średnia 3,5 na 5).

Jennifer Lopez potwierdziła więc, że do osiągnięcia gigantycznej oglądalności niepotrzebne są wcale dobre oceny, ale w przypadku jej najnowszej produkcji „Atlas”, która właśnie trafiła na Netfliksa, nieprzychylność ze strony widowni może okazać się mimo wszystko za duża. Widowisko science fiction zebrało na ten moment już 59 recenzji i zaledwie 10 z nich oceniło je pozytywnie. Wynik procentowy pokazuje więc na ten moment 17% pozytywnych tekstów, przy średniej ocenie 3,90 w dziesięciostopniowej skali – w przypadku wspomnianej „Matki” było to 5,10.

Sprawdź też: Ten film podzielił Polaków. „Biała odwaga” i nowy horror do obejrzenia w streamingu!

Atlas nowy film z Jennifer Lopez opinie

Co gorsza, film słabiej oceniają też sami widzowie i obecnie to tylko 57% z nich było zadowolonych z seansu przy średniej ocenie 3,2 na 5. W ramach ciekawostki, dodajmy że nie jest to bynajmniej najgorszy wynik w filmowym dorobku Jennifer Lopez. Gorzej przyjmowano między innymi jej filmy „Chłopak z sąsiedztwa” (12%) oraz „Gigli”, w którym zagrała z Benem Affleckiem

O tym, jak wypadnie oglądalność filmu „Atlas”, dowiemy się we wtorek wieczorem, kiedy to Netflix opublikuje oficjalne wyniki z poprzedniego tygodnia. Żeby móc nawiązać do wyniku swojego poprzedniego filmu, nowa produkcja z J. Lo musiałby wygenerować przynajmniej 80 mln godzin oglądania.

zdj. Netflix