To nie Margot Robbie zarobiła najwięcej w 2023 roku. Nie zgadniecie, kto ją pokonał

Margot Robbie była największą filmową gwiazdą 2023 roku i miała swój udział w gigantycznym sukcesie filmu o lalce Barbie. Aktorka otrzymała sporą premierę po tym, jak film zebrał mnóstwo pieniędzy od widzów, ale i tak nie okazała się najlepiej zarabiającą gwiazdą z Hollywood. Kto zajął pierwsze miejsce? Nie zgadniecie.

Margot Robbie zarobiła prawie 60 mln dolarów. Kto był lepszy w 2023 roku?

Barbie” była największym kinowym hitem 2023 roku i zebrała od widzów aż 1,4 mld dolarów. Główna gwiazda produkcji, czyli Margot Robbie skorzystała na wielkim sukcesie filmu i oprócz podstawowej gaży zapisanej w kontrakcie otrzymała też dodatkową premierę uzależnioną od wyniku finansowego filmu. Kilka miesięcy temu mówiło się, że finalnie aktorka otrzyma około 50 mln dolarów finalnego wynagrodzenia.

Sprawdź też: Serial „1670” powróci! Netflix zamówił drugi sezon polskiego hitu.

Teraz okazuje się, że Robbie zarobiła około 12,5% wszystkich zysków, co według szacunków „Forbesa” przełoży się na ponad 60 milionów dolarów (78 mln dolarów brutto). Aktorka nie tylko była główną gwiazdą filmu, ale też jego producentką z ramienia swojej firmy LuckyChap, która w lutym podpisała nowy, lukratywny kontrakt ze studiem Warner Bros., który w przyszłości zapewni aktorce kolejne milionowe gaże.

Mimo tego, że to Margot Robbie była najpopularniejszą gwiazdą zeszłego roku, to tytuł najlepiej zarabiającej persony w Hollywood powędrował niespodziewanie do Adama Sandlera!

Adam Sandler najlepiej zarabiającym aktorem 2023 roku!

Jennifer Aniston i Adam Sandler

Wszystko za sprawą jego filmowych produkcji tworzonych na podstawie umowy z Netfliksem. Pierwszy kontrakt aktor podpisał ze streamingowym gigantem w 2014 roku i opiewał on na wartość 250 mln dolarówSandler zagrał w ośmiu filmach dla serwisu i wyprodukował kilka kolejnych produkcji za pośrednictwem swojej firmy Happy Madison. Dodatkowo udzielił też licencji platformie na część jego filmowego katalogu. Przez pierwsze 6 miesięcy 2023 roku widzowie Netfliksa spędzili na oglądaniu filmów Sandlera ponad 500 milionów godzin.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

W ubiegłym roku Sandler zrealizował dla Netfliksa trzy film, w tym komedię „Zabójczy rejs” z Jennifer Aniston oraz „Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę”, w którym zagrał wspólnie z żoną i córkami. Jego zarobki obejmują też trasę koncertową ze stand-upem – w całym ubiegłym roku aktor dał 44 występu w całym kraju. Jego zarobki wyniosły w sumie około 73 mln dolarów i to wystarczyło, aby być najlepiej zarabiającym aktorem 2023 roku.

Podium zestawienia uzupełnia znajdujący się często w czołówce Tom Cruise, który zebrał 45 mln dolarów. Kolejne nazwiska na liście to wyniki z niewielkimi różnicami oscylujące w okolicach 40 mln dolarów. W sumie 10 najlepiej zarabiających gwiazd Hollywood wypracowało łącznie 449 mln dolarów w 2023 roku. Co warto zauważyć, większość tych kwot przypada na filmowe, a nie telewizyjne projekty.

10 najlepiej zarabiających aktorów i aktorek w 2023 roku

  1. Adam Sandler – 73 mln dolarów
  2. Margot Robbie – 59 mln dolarów
  3. Tom Cruise – 45 mln dolarów
  4. Ryan Gosling – 43 mln dolarów
  5. Matt Damon – 43 mln dolarów
  6. Jennifer Aniston – 42 mln dolarów
  7. Leonardo DiCaprio – 41 mln dolarów
  8. Jason Statham – 41 mln dolarów
  9. Ben Affleck – 38 mln dolarów
  10. Denzel Washington – 24 mln dolarów

źródło: Forbes / zdj. Depositphotos