To on zagra He-Mana! Powstanie aktorska wersja kultowego serialu animowanego!

Jednak uda nam się zawitać do aktorskiej wersji świata wykreowanego w animowanym serialu „He-Man i władcy wszechświata”. Projekt rozwijany był przez ostatnie kilka lat, ale po drodze zdążył zostać porzuconym, by ostatnie ponownie wrócić do realizacji. Prace w końcu nabierają rozpędu, bo właśnie ogłoszono, że He-Mana zagra Nicholas Galitzine.

„Władcy wszechświata” znaleźli swojego He-Mana

Aktorska przeróbka popularnego serialu „He-Man i władcy wszechświata” emitowanego od 1983 roku borykała się z wieloma opóźnieniami, a jesienią zeszłego roku Netflix zrezygnował nawet z jej realizacji, ale ostatecznie projekt został przejęty przez Amazona w ramach ich studia MGM. Wygląda na to, że projekt ma się dobrze, bo ogłoszono właśnie, że do głównej roli zatrudniony został Nicholas Galitzine, którego niedawno mogliśmy oglądać w romansie „Na samą myśl o Tobie” z Anne Hathaway, który również tworzony był dla Amazona. W swoim dorobku aktor ma też takie produkcje jak „Red, White & Royal Blue”, „Kopciuszek” czy „Purpurowe serca”.

Projekt powstawał tak naprawdę jeszcze od 2007 roku, a w jego tworzenie na różnych etapach zaangażowanych było wielu twórców, w tym reżyser „Kung Fu Pandy” John Stevenson, reżyser „Wicked” Jon M. Chu oraz duet odpowiadający za „Zaginione miasto” Aaron i Adam Nee. Z główną rolą łączony był natomiast Kyle Allen.

Sprawdź też: Ten serial stał się gigantycznym hitem na Netflix! Jennifer Lopez przyciąga coraz mniej widzów.

Filmową wersją losów He-Mana, obrońcy Eternii, zobaczymy na ekranach kin 5 czerwca 2026 roku. Reżyserią produkcji zajmie się Travis Knight, twórca „Bumblebee”, „Kubo i dwie struny” oraz „Pudłaków”. Scenariusz przygotowany przez Adama i Aarona Nee został poprawiony przez Chrisa Butlera, autora „Kubo i dwie struny”.

Film opisywany był do tej pory jako historia pochodzenia He-Mana, w którym zobaczymy najwcześniejsze przygody Księcia Adama. Na początku widowiska dziesięcioletni bohater rozbije się na Ziemi i zgubi magiczny miecz – jedyny łącznik ze światem Eternii. Adam odnajdzie go dopiero dwie dekady później, a wkrótce po powrocie na swoją planety dowie się, że ojczyzna mierzy się ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Szkieletora i jego armii.

źródło: variety.com / zdj. Amazon