Oto następczyni Sigourney Weaver w nowym filmie o Obcym! Tak wygląda bohaterka „Alien: Romulus”

Disney pokaże nam tego lata swoją pierwszą odsłonę filmowej franczyzy o „Obcym”. Najnowsza część legendarnej serii science fiction produkowana pod okiem szefów Disneya otrzymała właśnie nowe spojrzenie na główną bohaterkę. Tak prezentuje się następczyni  Sigourney Weaver w filmie „Alien: Romulus”.

Tak wygląda bohaterka filmu „Alien: Romulus”

Akcja najnowszego filmu ze świata Obcego rozegra się pomiędzy pierwszym „Obcym” wyreżyserowanym przez Ridleya Scotta, a jego kontynuacją, czyli „Obcym – decydującym starciem” stworzony przez Jamesa Camerona. Reżyser filmu Fede Álvarez zapewnia, że jego produkcja na wielu poziomach będzie właśnie połączenie pierwszej części z jej kontynuacją. Álvarez opowiadał w nowym wywiadzie dla magazynu Total Film, że ​​korzystał z wielu tych samych praktycznych technik tworzenia filmów, co Scott i Cameron, łącznie z wykorzystaniem efektów animatronicznych stworzeń. Co więcej, blisko współpracował z obydwoma reżyserami, aby przenieść swoją wizję na ekran. 

Twórca oryginalnej części z 1979 roku jest producentem filmu i odegrał kluczową rolę w procesie osadzenia Álvareza na czele projektu. Tymczasem Cameron konsultował scenariusz podczas „obszernej” rozmowy z Álvarezem i współautorem scenariusza Rodo Sayaguesem.

Sprawdź też: Mamy tydzień widowisk science fiction. „Diuna 2” w streamingu i nowy film z Jennifer Lopez [LISTA PREMIER].

alien nowy film

Film skupi się na grupie niedoświadczonych życiem dwudziestolatków, którzy wychowywali się wspólnie i są dla siebie niemal jak rodzeństwo. Podczas misji polegającej na obsłudze opuszczonej stacji kosmicznej bohaterowie stają twarzą w twarz z „najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie”.

Główną gwiazdą filmu jest Cailee Spaeny, którą mogliśmy ostatnio oglądać w filmie „Priscilla”. Obok niej na ekranie obecni będą także: Isabela Merced i David Jonsson, znani przede wszystkim z takich filmowych produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz”, „Sicario 2: Soldado”, „Ulica Rye Lane” i serialu HBO i BBC „Branża”. Na drugim planie obecni będą natomiast: Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu i David Jonsson („Branża”). „Alien: Romulus” zadebiutuje w kinach 16 sierpnia bieżącego roku.

alien nowy film Cailee Spaeny

zdj. 20th Century Studios