To oni wytresują smoka w aktorskiej wersji kultowej animacji. Znacie ich z „The Last of Us” i „Czarnego telefonu”

Prace nad aktorską wersją kultowej animacji „Jak wytresować smoka” zaczynają nabierać rozpędu. Znamy już główne gwiazdy aktorskiego przedsięwzięcia. Kontrakt na zagranie w filmie podpisali Mason Thames i Nico Parker.

Nico Parker i Mason Thames w aktorskiej wersji „Jak wytresować smoka

Nico Parker i Mason Thames.jpg

Wiemy już, kto stworzy trzon obsady filmowej wersji animacji „Jak wytresować smoka”. Studio Universal Pictures zdecydowało, że główne role zagrają Mason Thames, który niedawno widziany był na ekranie za sprawą horroru „Czarny telefon”, oraz Nico Parker, aktorka mająca w swoim dorobku między innymi aktorską przeróbkę klasycznej animacji „Dumbo” od Disneya oraz rolę w serialowym hicie „The Last of Us”. Thames wcieli się w filmowego Czkawkę, a Parker zagra Astrid Hofferson.

Universal Pictures traktuje film jako swój priorytetowy projekt, a zdjęcia do aktorskiej wersji „Jak wytresować smoka” ruszą jeszcze latem tego roku. Kinowy debiut filmu wyznaczony został na 14 marca 2025 roku. Film do własnego scenariusza wyreżyseruje Dean DeBlois pracujący jako scenarzysta i reżyser przy animowanym „Jak wytresować smoka” od pierwszej części z 2010 roku aż do finałowej odsłony z 2019 roku. Za swoją pracę przy animowanych produkcjach DeBlois był trzykrotnie nominowany do Oscara. 

Sprawdź też: Ezra Miller powróci jako Flash mimo wszystkich kontrowersji! Jest tylko jeden warunek.

Seria „Jak wytresować smoka” przedstawia historię młodego wikinga, Czkawki Haddocka, który chce zostać łowcą smoków, ale niespodziewanie zaprzyjaźnia się z młodym przedstawicielem tego gatunku, Szczerbatkiem, i dowiaduje się, że stworzenia te mogą kryć więcej tajemnic, niż przypuszczał. Wszystkie trzy części zgromadziły na koncie ponad 1,6 mld dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. Universal Pictures / HBO