To oni zmierzą się ze złowieszczym podwórkowym basenem. Poznaliśmy obsadę nowego dreszczowca twórców „M3GAN”

Studia Blumhouse i Atomic Monster ujawniły główną obsadę swojego nowego oryginalnego dreszczowca. W filmie zatytułowanym „Night Swim” zobaczymy między innymi aktorów z „Pierwszego człowieka” i „The Boys”. Projekt nadzorują James Wan i Jason Blum, twórcy „M3GAN”.

„Night Swim” powstaje dla Universal Pictures. Film zapowiadany jest jako thriller z elementami nadprzyrodzonymi. Opowie o „sekretnym źródle wielkiego zła”, powiązanym z basenem na podwórku należącym do pewnej rodziny. Film będzie pełnometrażowym remakiem zrealizowanego już, szorta w reżyserii Bryce'a McGuire'a z 2014 roku („Kobieta decyduje się na nocną kąpiel w basenie. Wkrótce odkrywa, że coś jej się przygląda” – brzmi opis czterominutowego pierwowzoru). Twórca oryginalnego szorta jest zaangażowany w realizację nowej wersji jako reżyser i scenarzysta.

Wraz z nowym raportem castingowym z filmem związali się Amélie Hoeferle („The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes”), Gavin Warren („Pierwszy człowiek”), Nancy Lenehan („Złap mnie, jeśli potrafisz”, „The Boys”) oraz Jodi Long („Sullivan i Syn”). Grupa aktorów dołączyła do głównych gwiazd filmu czyli Wyatta Russella, znanego z „Falcona i Zimowego żołnierza” oraz Kerry Condon („Duchy Inisherin”, „Zadzwoń do Saula”).

Obsada-Night-Swim.jpg

Od lewej: Amélie Hoeferle, Gavin Warren, Nancy Lenehan i Jodi Long

James Wan i Jason Blum zajmą się wyprodukowaniem „Night Swim” wraz z Michaela Clearem („Wcielenie”), Judsonem Scottem („Blade – Wieczny łowca”) i Ryanem Turekiem („Mercy Black”). Prace na planie filmu niedawno ruszyły. Zdjęcia toczą się na terenie Los Angeles. „Night Swim” ma trafić na ekrany dokładnie 5 stycznia 2024. 

Sprawdź też: „MaXXXine” – wiemy, kto wystąpi u boku Mii Goth w kontynuacji slashera „X”. Obsada robi wrażenie

Universal szykuje ofensywę horrorów. Kolejnym projektem wytwórni będzie remake „Gości”.

„Night Swim” wpisze się w szerszą inicjatywę Universala – przypomnijmy, że wytwórnia szykuje na kolejne lata prawdziwą ofensywę dreszczowców. Samo studio Blumhouse (związane z Universalem wieloletnim kontraktem) zamierza każdego roku produkować przynajmniej osiem pełnometrażowych filmów (do tej pory do kin trafiało rocznie około trzech-czterech dreszczowców tego studia). Jednym z ostatnio zapowiedzianych projektów jest chociażby remake „Gości”, w którym główna rola powędruje do Jamesa McAvoya. Więcej o filmie przeczytacie w tym miejscu. W planach jest też między innymi druga części „M3GAN”.

Źródło: Deadline / zdj. Universal / Deadline