To tu kręcono pierwsze sceny do nowego Supermana. Mamy zdjęcia z planu!

Filmowy świat uniwersum DC Comics zaczyna się od nowa i ponownie jego początek będzie koncentrował się na postaci Supermana. Niedawno wystartowały prace na planie nowego filmu o Człowieku ze stali i doczekaliśmy się właśnie pierwszych zdjęć pokazujących jedną z kluczowych lokacji. To w takiej scenerii rozegrają się pierwsze sceny filmu Jamesa Gunna.

Tak zacznie się nowy film o Supermanie. Zdjęcia kręcone w Norwegii

James Gunn ogłosił kilka dni temu rozpoczęcie prac na planie swojego nowego filmu, w którym poznamy historię nowego Supermana. Reżyser pokazał na początek zdjęcie przedstawiające fragment stroju potężnego herosa granego przez Davida Corensweta. Charakterystyczne logo znajdujące się na klatce piersiowej herosa pokryte było śniegiem i wiemy już dlaczego. Okazuje się, że pierwsze sceny filmu rozegrają się w Fortecy Samotności. Ekipa zameldowała się ostatnio w Norwegii, gdzie kręciła pierwsze fragmenty widowiska zabierające nas na mroźne odludzie, w którym znajduje się specjalna kryjówka Człowieka ze stali.

Reżyser zdradził, że w pierwszym fragmencie filmu zobaczymy, jak Superman ucieka do swojej kryjówki. Zdjęcia kręcono w norweskiej prowincji Svalbard położonej na Oceanie Arktycznym.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Tak o wyborze lokalizacji mówił w ostatnim wywiadzie James Gunn: „Nakręciliśmy pierwsze sceny, w których Superman ucieka do Fortecy samotności. Szukaliśmy miejsca, które byłoby piękne i dawało poczucie przebywania w środku Arktyki, więc przyjrzeliśmy się kilku lokacjom na świecie. Było jednak wiele rzeczy, które przemawiały za Svalbardem. Po pierwsze, naturalne piękno. Ale także fakt, że znajdziesz tu zróżnicowany krajobraz, którego nie ma w żadnym innym miejscu. Natura jest tu wyjątkowa”.

W głównych rolach w filmie występują: David Corenswet grający Clarka Kenta, Rachel Brosnahan wcielająca się w Lois Lane i Nicholas Hoult zatrudniony do roli Lexa Luthora. Do kin film „Superman” ma trafić 11 lipca 2025 roku. W obsadzie są też Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

zdj. Warner Bros.