To twórca „Johna Wicka” wyreżyseruje nowe „Jurassic World”? Jest data premiery!

Studio Universal Pictures ani myśli zwlekać z realizacją kolejnej odsłony „Jurassic World”. Z następnym widowiskiem osadzonym w świecie dinozaurów może wkrótce związać się David Leitch – wynika z nowego raportu. Reżyser mający w dorobku pierwszą odsłonę „Johna Wicka” oraz „Deadpoola 2” prowadzi rozmowy w sprawie objęcia stanowiska za kamerą. Film otrzymał też dokładną datę premiery.

Szykuje się wielkie kinowe starcie. Nowy „Jurassic World” trafi do zaraz przed „Supermanem” Jamesa Gunna

Przypomnijmy, że choć nie minęły jeszcze nawet dwa lata od premiery „Jurassic World: Dominion”, widowiska zamykającego ostatnią filmową trylogię w świecie wykreowanym przez Stevena Spielberga, wytwórnia Universal potwierdziła przygotowania nowego rozdziału. Do napisania scenariusza zatrudniono Davida Koeppa, a więc autora pierwszego oraz trzeciego „Parku Jurajskiego”.

Teraz, za sprawą nowego raportu serwisu Deadline, dowiedzieliśmy się, że premiera następnej odsłony jurajskiego cyklu odbędzie się już 2 lipca 2025 roku. Oznacza to, że produkcja zawalczy o uwagę widzów z debiutującym już nieco ponad tydzień później „Supermanem: Legacy” czyli pierwszym rozdziałem rebootowanego przez Jamesa Gunna kinowego uniwersum DC.

David Leitch głównym kandydatem Universala. To najpewniej on wyreżyseruje nowy „Jurassic World”

Obok wieści o zaskakująco szybkiej premierze filmu poznaliśmy też nazwisko głównego kandydata do objęcia funkcji za kamerą. Deadline twierdzi, że Universal na bieżąco prowadzi rozmowy z reżyserem Davidem Leitchem, a więc filmowcem odpowiadającym w poprzednich latach za takie obrazy jak „John Wick” (nakręcony wspólnie z Chadem Stahelskim), „Bullet Train”, „Deadpool 2” oraz „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”.

Sprawdź też: Nadchodzi trzeci „Sonic. Szybki jak błyskawica”! Debiut kluczowej postaci z gier potwierdzony

Nad szybką realizacją filmu, jako producenci, czuwają weterani serii: Frank Marshall i Patrick Crowley. Stanowisko producenta wykonawczego otrzymał z kolei Steven Spielberg mający zająć się produkcją z ramienia swojej firmy Amblin Entertainment. Źródła zbliżone do projektu zapowiadają, że film otworzy „nową erę w świecie Parku Jurajskiego” i wprowadzi na ekrany nowych bohaterów. To pozwala zakładać, że na ekranie nie doczekamy się powrotu głównych gwiazd ostatnich odsłon: Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard oraz oryginalnego tria: Sama Neilla, Laury Dern i Jeffa Goldbluma.

źródło: Deadline / zdj. Universal Pictures