Nadchodzi trzeci „Sonic. Szybki jak błyskawica”! Debiut kluczowej postaci z gier potwierdzony

Paramount Pictures powoli odsłania karty w odniesieniu do kolejnego kinowego powrotu Sonica. Wytwórnia pokazała w sieci oficjalne logo trzeciego widowiska cyklu. Zasygnalizowano nim, że przy okazji kolejnej filmowej przygody błękitnego jeża na ekranie pojawi się Shadow, jeden z najważniejszych antagonistów w grach Segi.

Sonic 3: Szybki jak błyskawica” nadchodzi. Premiera w tym roku!

Kinowy debiut filmu „Sonic 3: Szybki jak błyskawica” został zaplanowany przez Paramount na 20 grudnia tego roku, co oznacza, że już w najbliższych miesiącach powinniśmy zacząć otrzymywać pełnoprawne zapowiedzi filmu.

Tymczasem w sieci pojawiło się pierwsze logo widowiska. Grafika jednoznacznie już potwierdza, że tym razem ulubionemu bohaterowi z gier przyjdzie zmierzyć się z postacią znaną jako Shadow. Przypomnijmy, że w kultowych grach japońskiego studia Sega antagonista (którego przybycie sygnalizuje tu znajomy układ kolorów w logo filmu) jest swego rodzaju przeciwieństwem Sonica. Shadow jest efektem eksperymentów profesora Robotnika, który stworzył mrocznego antybohatera z DNA liczącej sobie ponad dwa tysiące lat pozaziemskiej istoty znanej jako Black Doom.

Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, o czym opowie trzecia odsłona „Sonica”. Nie zasugerowano też, kto wcieli się w głosową kreację Shadowa. W ramach spekulacji mówi się jednak, że do roli zatrudniono Haydena Christensena, gwiazdora prequelowej trylogii „Gwiezdnych wojen” i serialu „Ahsoka”, w której powrócił do postaci Anakina Skywalkera / Dartha Vadera. Innymi kandydatami do roli przeciwnika Sonica są Keanu Reeves, Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Aaron Paul, Adam Driver oraz Jason Griffith, czyli aktor z oryginalnej serii gier.

Sprawdź też: „Percy Jackson” dobiegł końca. Czy powstanie 2. sezon hitu Disney+?

Potwierdzono natomiast, że w filmie ponownie usłyszmy głosy Bena Schwartza (powracającego w tytułowej roli), Idrisa Elby (jako Knuckles) i Colleen O'Shaughnessey (Tails). Na ekranie ponownie zjawi się też Jim Carrey, jako profesor Robotnik.

zdj. Paramount Pictures