To Warner nakręci kostiumowy thriller o wampirach od Ryana Cooglera i Michaela B. Jordana

W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że duet Ryana Cooglera i Michaela B. Jordana nosi się z zamiarem połączenia sił przy nowym projekcie. Teraz wyjawiono, że film opisywany jako kostiumowy dreszczowiec o wampirach zrealizuje Warner Bros. Wytwórnia przedstawiła najlepszą ofertę w trwających od trzech tygodni negocjacjach.

Warner Bros. wywalczyło prawa do nowego filmu Ryana Cooglera i Michaela B. Jordana

„Film objęty jest taką tajemnicą, że praktycznie nikt nic o nim nie wie. By pozyskać jakiekolwiek informacje i rzucić okiem na scenariusz, przedstawiciele wytwórni musieli samodzielnie udać się na pielgrzymkę do Beverly Hills i siedziby WME, czyli agencji reprezentującej Cooglera i Jordana. Te spotkania miały miejsce w ubiegłym tygodniu” – pisano o tajemniczym projekcie w raportach ze stycznia.

W dotychczasowych przeciekach wskazywano, że przyszły film będzie odstępstwem od dotychczasowych przedsięwzięć tego duetu. Choć fabuła nie została wyjawiona, dowiedzieliśmy się, że niezatytułowany obraz będzie kostiumowym thrillerem o wampirach. Dzisiejszy raport doprecyzowuje, że akcja ma rozegrać się w na południu Ameryki w czasach obowiązywania tak zwanych praw Jima Crowa, dotyczących segregacji rasowej (a zatem pomiędzy drugą połową XIX wieku do połowy wieku XX). Film ma zarazem w jakiś sposób nawiązywać do produkcji anime (których fanem jest Michael B. Jordan – jak widzieliśmy już w reżyserowanej przez niego, trzeciej odsłonie „Creeda”). Autorem scenariusza jest z kolei sam Coogler, mający też stanąć za kamerą.

Zażarta walka o nowy film o wampirach. W głównej roli Michael B. Jordan

Krótko po pierwszym ujawnieniu projektu o prawa do realizacji zaczęli ubiegać się przedstawiciele kilku spośród największych hollywoodzkich wytwórni i wygląda na to, że do „finałowej rundy” zakwalifikowali się przedstawiciele Universala i Warner Bros.

Sprawdź też: Dave Bautista z kolejną rolą. Uratuje „Mona Lisę” w postapokaliptycznym akcyjniaku

Magazyn The Hollywood Reporter donosi teraz, że prawa do realizacji pozyskała ostatecznie druga z wymienionych wytwórni. W warunkach kontraktu Coogler i jego firma produkcyjna Proximity Media przewiduje możliwość wejścia na plan filmu już latem tego roku. Jordan będzie główną gwiazdą filmu. Budżet produkcyjny wyniesie około 90 milionów dolarów

źródło: Deadline / zdj. MGM